ASPR - AZS AWF. Remis na zakończenie sezonu w Zawadzkiem

ASPR Zawadzkie zremisowała 30:30 z AZS-em AWF-em Biała Podlaska w meczu 25. kolejki pierwszej ligi (grupa B). Drużyna z Opolszczyzny po raz ostatni w sezonie wystąpiła przed własną publicznością.

Wiktor Gumiński

Konfrontacja w przedostatniej serii gier nie miała dla ASPR-u dużego ciężaru gatunkowego. Ekipa z Zawadzkiego już wcześniej zapewniła sobie nie tylko utrzymanie, ale i miejsce w środkowej części tabeli.

Zgoła inaczej przed inauguracyjnym gwizdkiem wyglądała sytuacja szczypiornistów z Białej Podlaskiej. Dla nich każdy punkt mógł się okazać bezcenny w walce o pozostanie w lidze.

Choć mecz rozpoczął się od dwóch nietrafionych karnych przez Maksima Kruczkowa, niepowodzenia te nie podcięły walecznym gościom skrzydeł. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem wyrównanej walki z obu stron.

Choć przez jej większość minimalnie wygrywali gracze AZS-u AWF-u, końcowe fragmenty należały do miejscowych. Do szatni zeszli oni z prowadzeniem 14:13, głównie za sprawą pięciu trafień Patryka Całujka.

W drugiej odsłonie, ciężar zdobywania goli dla ASPR-u wziął na swoje barki Marceli Migała. Jego regularne trafienia nie pozwoliły jednak nawet na chwilę uzyskać zawadczanom bezpiecznej zaliczki. Do końca musieli oni drżeć o wywalczenie choćby punktu.

Na minutę przed końcem rywalizacji, po bramce niesamowicie skutecznego Marcina Stefańca (7/7 z rzutów karnych), było bowiem 30:29 dla zespołu z Białej Podlaskiej. Wynik zdążył jeszcze zmienić niezawodny Migała.