WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Wszystko jasne! Oto nominowani do Gladiatorów

Kapituła PGNiG Superligi wybrała nominowanych do Gladiatorów za sezon 2016/17. Najlepszych wskażą trenerzy, zawodnicy oraz kibice. Zobacz, kto podczas Gali PGNiG Superligi może liczyć na wyróżnienie.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

Bramkarz sezonu

Zwycięzcę w głosowaniu wybiorą trenerzy oraz zawodnicy PGNiG Superligi.

Nominowani

Adam Malcher (KPR Gwardia Opole) - 27 meczów/3 gole
Filip Ivić (Vive Tauron Kielce) - 21 meczów/0 goli
Krzysztof Szczecina (MMTS Kwidzyn) - 28 meczów/1 gol
Krzysztof Lipka (SPR Stal Mielec) - 29 meczów/1 gol
Adam Morawski (Orlen Wisła Płock) - 21 meczów/0 goli

We wtorek na łamach WP SportoweFakty przedstawimy sylwetki wszystkich nominowanych oraz zaprosimy was do głosowania w ankiecie oraz odpowiedzi na pytanie - kto waszym zdaniem najbardziej zasłużył na Gladiatora?

Kto był najlepszym zawodnikiem sezonu 2016/17 w PGNiG Superlidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • wiele-bny 0
  Mam wrażenie że kapituła bardzo poważnie podeszła do tematu, wszyscy nominowani zapisali się w pozytywny sposób na parkietach SL.
  Wybory trudne, ale chyba dobrze że dokonają ich sami zawodnicy i trenerzy, dla nas pozostaje odkrycie i pewnie jak każdy mam swoje typy, dla mnie Moryto/Sićko.
  miki Super sprawa. Bez względu na to kto otrzyma Gladiatory trzeba przyznać, że profesjonalizacja rozgrywek idzie jak należy. Odnośnie samej zabawy konkursowej to dla mnie bramkarzem sezonu jest Malcher - tu dużego komentarza nie potrzeba. Murował bramkę Gwardii w każdym meczu i zdecydowanie zasłużył na tą nagrodę. Jako obrotowego widziałbym Daćkę. W lidze gra zarówno w obronie jak i w ataku. Świetnie biega kontry, trochę gorzej wygląda w ataku pozycyjnym, ale trzeba przyznać, że wynik bramkowy imponuje. Na boku rozegrania biorąc pod uwagę, że Titov został królem strzelców postawiłbym na Szperę, który robi dobra robotę w Kwidzynie, rzucając bramki i asystując. Chyba znów wrócił do formy z sezonu 2012/2013, w którym grał rewelacyjnie. Na środku rozegrania chyba największy dylemat, ponieważ każdy z zawodników miał dobry sezon. Zorman rozgrywał jak profesor, ale zagrał tylko w 21 meczach i rzucił tylko 25 bramek. Niewrzawa zagrał właściwie tylko połowę sezonu. Prątnicki rzucił sporo bramek, ale miał u boku bramkostrzelnego Titova, a na kole świetnego Kasprzaka przez co łatwiej było mu trzymać wysoki poziom, podobnie jak Łyżwie, który miał z kim grać. Trochę patriotycznie postawiłbym tutaj na Kirilenkę;) Zagrał na prawdę super sezon nie raz ratując tyłek Stali, a nie ma co ukrywać, że wsparcia z boków rozegrania, czy koła nie otrzymywał. Czasami brał piłkę robił swój niesamowity zwód i rzucał bramkę. Pewnie nie wygra Gladiatora, ale za równą grę na wysokim poziomie z pewnością na nią zasłużył. Jako skrzydłowego widziałbym Serokę. Skrzydłowych rozlicza się przede wszystkim za bramki, a Seroka ma ich najwięcej. W obroni stawiałbym albo na Rosiaka, albo na Żółtaka. Elbląg jak na zespół, który przegrał najwięcej spotkań był w czołówce zespołów z najmniejszą liczbą straconych bramek, co z pewnością jest zasługą m. in. Żółtaka. Rosiak to solidny ligowiec, a w tym sezonie potwierdza, że jest bardzo dobrym obrońcą. Odkrycie sezonu rozstrzygnie się pewnie między Moryto, Lemaniakiem, a Sićko. Dla mnie najlepiej z nich wyglądał Moryto. Jako najlepszy trener oczywiście Rombel, który świetnie prowadzi kwidzynian, co zresztą zostało dostrzeżone nawet w Zaporożu. MVP powinno trafić albo w ręce Malchera, albo w ręce Daćki. Bardziej skłaniałbym się ku temu pierwszemu.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Onion 0
  A gdzie najlepszy obrońca w Polsce? Czy on jest tak dobry, że nie ma dla niego rankingu? :)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • miki 0
  Super sprawa. Bez względu na to kto otrzyma Gladiatory trzeba przyznać, że profesjonalizacja rozgrywek idzie jak należy. Odnośnie samej zabawy konkursowej to dla mnie bramkarzem sezonu jest Malcher - tu dużego komentarza nie potrzeba. Murował bramkę Gwardii w każdym meczu i zdecydowanie zasłużył na tą nagrodę. Jako obrotowego widziałbym Daćkę. W lidze gra zarówno w obronie jak i w ataku. Świetnie biega kontry, trochę gorzej wygląda w ataku pozycyjnym, ale trzeba przyznać, że wynik bramkowy imponuje. Na boku rozegrania biorąc pod uwagę, że Titov został królem strzelców postawiłbym na Szperę, który robi dobra robotę w Kwidzynie, rzucając bramki i asystując. Chyba znów wrócił do formy z sezonu 2012/2013, w którym grał rewelacyjnie. Na środku rozegrania chyba największy dylemat, ponieważ każdy z zawodników miał dobry sezon. Zorman rozgrywał jak profesor, ale zagrał tylko w 21 meczach i rzucił tylko 25 bramek. Niewrzawa zagrał właściwie tylko połowę sezonu. Prątnicki rzucił sporo bramek, ale miał u boku bramkostrzelnego Titova, a na kole świetnego Kasprzaka przez co łatwiej było mu trzymać wysoki poziom, podobnie jak Łyżwie, który miał z kim grać. Trochę patriotycznie postawiłbym tutaj na Kirilenkę;) Zagrał na prawdę super sezon nie raz ratując tyłek Stali, a nie ma co ukrywać, że wsparcia z boków rozegrania, czy koła nie otrzymywał. Czasami brał piłkę robił swój niesamowity zwód i rzucał bramkę. Pewnie nie wygra Gladiatora, ale za równą grę na wysokim poziomie z pewnością na nią zasłużył. Jako skrzydłowego widziałbym Serokę. Skrzydłowych rozlicza się przede wszystkim za bramki, a Seroka ma ich najwięcej. W obroni stawiałbym albo na Rosiaka, albo na Żółtaka. Elbląg jak na zespół, który przegrał najwięcej spotkań był w czołówce zespołów z najmniejszą liczbą straconych bramek, co z pewnością jest zasługą m. in. Żółtaka. Rosiak to solidny ligowiec, a w tym sezonie potwierdza, że jest bardzo dobrym obrońcą. Odkrycie sezonu rozstrzygnie się pewnie między Moryto, Lemaniakiem, a Sićko. Dla mnie najlepiej z nich wyglądał Moryto. Jako najlepszy trener oczywiście Rombel, który świetnie prowadzi kwidzynian, co zresztą zostało dostrzeżone nawet w Zaporożu. MVP powinno trafić albo w ręce Malchera, albo w ręce Daćki. Bardziej skłaniałbym się ku temu pierwszemu.
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)