Dominacja Zagłębia na MP Masters. Bogusław Trojan: Lubin stanął na wysokości zadania

Drużyny MKS Zagłębia Lubin zdobyły na Mistrzostwach Polski Masters aż trzy złota. W turnieju triumfowały ekipy w kategoriach +33 kobiet oraz +35 i +45 mężczyzn.
Małgorzata Boluk
WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI

W żeńskich zespołach nie brakowało zawodniczek, które nie tak dawno występowały w PGNiG Superlidze Kobiet. W mistrzowskiej ekipie Miedziowych grały takie szczypiornistki jak Kaja Załęczna, Anna Pałgan, Natalia Tsvirko czy Jelena Bader, która otrzymała nagrodę MVP turnieju.

Drugie miejsce przypadło drużynie Victoria Team, w której wyróżniała się Inna Krzysztoszek. - Gratuluję zwyciężczyniom. Dziewczyny okazały się dużo lepsze. Cieszymy się ze srebrnego medalu i możliwości grania na tym wspaniałym obiekcie. Przed naszym zespołem kolejny wielki turniej. Tym razem mistrzostwa Europy w Porto - powiedziała rozgrywająca.

Złoto zdobył także lubiński team +45 mężczyzn, a wśród drużyn +50 triumfowała drużyna Lwy Jasia Łaziska Górne, pokonując w finale Warszawę Masters.

Wśród zespołów +35 mężczyzn triumfowało Zagłębie, które w decydującym starciu okazało się lepsze od Warszawianki. - To był dla nas bez wątpienia najtrudniejszy mecz. Na własnym podwórku idzie nam bardzo dobrze i myślimy nad kolejnym występem na mistrzostwach Europy. W Nicei zajęliśmy ostatnio szóste miejsce - przyznał Radosław Fabiszewski.

Przez dwa dni na czterech lubińskich halach zobaczyliśmy 37 drużyn i 550 zawodników oraz zawodniczek, rywalizujących w czterech kategoriach wiekowych. - Lubin jak zwykle stanął na wysokości zadania. Niemniej musimy się zastanowić nad reorganizacją rozgrywek, gdyż coraz więcej drużyn wyraża chęć gry w Mistrzostwach Polski Masters - skomentował komisarz rozgrywek, Bogusław Trojan.