Sparingowo: Orlen Wisła Płock sprawiła lanie KPR-owi Legionowo

Orlen Wisła Płock rozbiła w sparingu KPR Legionowo. Wicemistrzowie Polski zdecydowanie odskoczyli w drugiej połowie i wygrali 45:17.

Marcin Górczyński
Gilberto Duarte to rozgrywający Orlen Wisły Płock WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI / Gilberto Duarte to rozgrywający Orlen Wisły Płock

Po serii trzech porażek w Ilsenburgu i ostatnim miejscu w turnieju, Nafciarzom udało przełamać się złą passę, choć nie ma się co oszukiwać - raczej nikt nie przewidywał, że KPR Legionowo może odnieść sensacyjne zwycięstwo w meczu z wicemistrzami Polski.

Już przebieg pierwszej połowy zwiastował wysoki triumf Orlen Wisły. Do kontr biegał Valentin Ghionea i seryjnie rzucał bramki. Do dorobku Rumuna (10 bramek) przyczyniły się głównie interwencje Marcina Wicharego.

Po przerwie w roli kilerów wystąpili Michał Daszek i Przemysław Krajewski, a rywale z Legionowa nie nadążali za szybkimi wznowieniami akcji Wisły. Skrzydłowi Nafciarzy dobili KPR kilkoma trafieniami w końcówce i powiększyli przewagę aż do 28 trafień. Deklasacja.