HC Lipsk blisko w finału Pucharu EHF (wyniki)

Drużyna w której występuje Karolina Kudłacz, HC Lipsk, wygrała 25:15 (10:6) z Dynamem Wołgograd w pierwszym półfinałowym meczu Pucharu EHF. Polka zdobyła sześć bramek i była najlepszą strzelczynią gospodyń. W drugim pojedynku tej fazy S.D. Itxako zremisowało z C.S. Rulmentul-Urban Brasov 23:23 (12:10).

Maciej Brum
Maciej Brum

Wynik półfinałowego spotkania Pucharu EHF wskazuje, że HC Lipsk wygrał z Dynamem Wołgograd łatwo. Tak jednak nie było. Początek meczu zapowiadał bardzo ciężką przeprawę Niemek z obrończyniami trofeum sprzed roku. Po 16 minutach gry Rosjanki wygrywały w Lipsku 5:3. Druga część pierwszej połowy należała już jednak do gospodyń, które wygrały ją aż 5:1, schodząc na przerwę przy prowadzeniu 10:6. Drugą połowę ponownie lepiej rozpoczęły zawodniczki gości. W 38 minucie doprowadziły do remisu po 11. Później jednak wydarzyło się coś co nieczęsto widzimy na tym poziomie. HC Lipsk zdobył 8 bramek z rzędu i w 50 minucie na tablicy widniał rezultat 19:11. Ostatecznie Niemki zwyciężyły 25:15 i bardzo przybliżyły się do udziału w finale. Rewanż zostanie rozegrany 18 kwietnia w Wołgogradzie. Najskuteczniejszą zawodniczką gospodyń była Karolina Kudłacz, która rzuciła 6 bramek. W ekipie Dynama 4 celne trafienia zanotowała Anna Kochetova.

W drugim pojedynku półfinałowym S.D. Itxako zremisowało z C.S. Rulmentul-Urban Brasov 23:23 (12:10). Pierwsza połowa meczu należała zdecydowanie do gospodyń, które w 10 minucie prowadziły 6:3. Do przerwy udało im się utrzymać dwubramkową przewagę 12:10. Po zmianie stron Rumunki zaczęły grać dużo lepiej. W 40 minucie wyszły na prowadzenie 14:13 a pięć minut później 18:16. W 55 minucie na tablicy wyników widniał remis po 22. W końcówce obie drużyny dorzuciły po bramce i spotkanie zakończyło się wynikiem 23:23. Zapowiada to wiele emocji w rewanżu, który 18 kwietnia odbędzie się w Brasov. 8 bramek dla gospodyń zdobyła Nely Carla Alberto Francisca. Dla Rumunek również 8 celnych trafień zanotowała Alexandrina Barbosa.