I liga grupa B: KSSPR lepszy w derbach, mocne otwarcie Czuwaju

Najlepsze drużyny poprzedniego sezonu solidarnie wygrały na inaugurację rozgrywek I ligi piłkarzy ręcznych. Prestiżowe zwycięstwo w derbach odniósł KSSPR Końskie. Z beniaminek z Radomia dość niespodziewanie przegrał MKS Wieluń.

Marcin Górczyński
Piłkarze ręczni drużyny Czuwaj Przemyśl WP SportoweFakty / KAMIL KRUKIEWICZ / Na zdjęciu: Piłkarze ręczni drużyny Czuwaj Przemyśl

Derby województwa świętokrzyskiego do 45. minuty miały bardzo wyrównany przebieg. Końcówka była jednak popisem Przemysława Matyjasika, autora czterech bramek dla KSSPR-u. KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski odpowiedziała w tym czasie jedynie dwoma golami, w tym Grzegorza Sobuta, byłego króla strzelców Superligi, którego pozyskanie określono mianem hitu transferowego.

Od mocnego otwarcia rozgrywki zaczął SRS Czuwaj Przemyśl. Druga drużyna poprzedniego sezonu pokonała Ostrovię Ostrów Wielkopolski (z Kazimierzem Kotlińskim na ławce). Wśród zwycięzców świetnie spisali się Mateusz Kroczek i Paweł Stołowski - obaj po sześć bramek. Spore problemy z beniaminkiem z Zawiercia miała Olimpia MEDEX Piekary Śląskie. Dopiero w ostatnich 10 minutach jeden z faworytów rozgrywek zapewnił sobie zwycięstwo, m.in dzięki bramkom Szymona Kotalczyka i Arkadiusza Kowalskiego.

Falstart zaliczyła rewelacja poprzedniego sezonu, MKS Wieluń. Po bardzo słabym meczu drużyna Tomasza Derbisa przegrała 23:30 z beniaminkiem z Radomia. Z przytupem do ligi wszedł ŚKPR Świdnica. Po rocznej nieobecności zespół z Dolnego Śląska wywalczył awans i zaczął sezon od zwycięstwa nad MTS-em Chrzanów.