I liga: emocje w Legnicy i Grudziądzu. AZS UW Warszawa i Moto-Jelcz Oława z kompletem punktów

Dużą dawkę emocji dostarczyły w niedzielę pojedynki w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych. Derby Dolnego Śląska zakończyły się nieznaczną wygraną Moto-Jelcza Oława (23:24), a starcie w Grudziądzu rozstrzygnęło się na korzyść drużyny z Warszawy (32:33).

Małgorzata Boluk
piłki do szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: piłki do szczypiorniaka
Derbowe spotkania elektryzują od zawsze. Nie inaczej było w Legnicy, gdzie rywalizacja miała bardzo wyrównany przebieg. Losy meczu ważyły się do ostatnich sekund. Gdyby podejście Pawła Piwki zakończyło się bramką, doszłoby do konkursu rzutów karnych.

Motorem napędowym LKPR Moto-Jelcza Oława w pierwszej kolejce był nowo pozyskany Maciej Ścigaj, który nie tak dawno występował jeszcze w PGNiG Superlidze. Po drugiej stronie parkietu ciężar na swoje barki brał w ofensywie Kamil Mosiołek. Bardzo mocnym ogniwem gospodarzy był także Łukasz Mazur.

Komplet punktów zainkasowała też w niedzielę ekipa ze stolicy. AZS UW Warszawa po kwadransie wygrywał z gospodarzem zawodów różnicą dwóch bramek. W drugiej połowie MKS Grudziądz doprowadził do wyrównania po 19, ale nie zdołał pójść za ciosem. AZS zaczął sukcesywnie budować komfortową przewagę (33:28 w 56. minucie), która wystarczyła do końcowego triumfu.