PGNiG Superliga kobiet: druga porażka Pogoni z rzędu. Szczecinianki gorsze od Startu

W trzeciej kolejce PGNiG Superligi kobiet SPR Pogoń Szczecin uległa na własnym parkiecie Kram Startowi Elbląg 22:24. To druga porażka z rzędu szczecińskiego zespołu w tym sezonie.

Krzysztof Kempski
Moniky Karla Novais Bancilon WP SportoweFakty / OSKAR BŁASZKOWSKI / Moniky Karla Novais Bancilon

Po przegranej w Gdyni SPR Pogoń chciała odbić sobie stratę punktów na kolejnym rywalu, brązowym medaliście mistrzostw Polski. Szczecinianki nie zdołały jednak odnieść zwycięstwa przez słabszą drugą część sobotniej rywalizacji w PGNiG Superlidze Kobiet.

Od początku zawodom towarzyszyły spore emocje. Na pierwszy plan wysuwały się proste błędy jednych i drugich. Przez pierwszych dziewięć minut oba zespoły tylko dwukrotnie doprowadziły do sytuacji, po której zdobyły bramkę (2:2). Jednak od tamtej pory szczecinianki przełamały niemoc. Skuteczność poprawiła głównie Sarka Marcikova.

Pewnie gdyby Kram Start nie miał tego dnia między słupkami Sołomii Szywerskiej, mógłby mieć problemy. Kilka jej skutecznych obron, przy dobrze funkcjonującej obronie sprawiło, że wynik znów był remisowy. Do końca pierwszych trzydziestu minut trwała wymiana ciosów. Ostatecznie rezultat zatrzymał się na 17:15.

Po zmianie stron byliśmy świadkami bardzo emocjonującego widowiska i długich przestojów z obu stron. W zachowaniu jakiegoś rytmu nie pomagały częste upomnienia. Szczególnie mocno odczuły to gospodynie po karach dla Patrycji Nogi i Moniky Karla Novais Bancilon.

Po 10 minutach od wznowienia na prowadzenie wyszły elblążanki (20:19). Jednak nie na długo, gdyż szczecinianki szybko wyrównały. Przez kolejnych kilka minut kibice zgromadzeni w hali przy ul. Twardowskiego w Szczecinie mogli oglądać serię obron bramkarek obu zespołów i mnóstwo błędów popełnianych przez obie strony.

Ostatecznie to przyjezdne przełamały złą passę i wyszły na dwubramkowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Trzy punkty pojechały do Elbląga.

SPR Pogoń Szczecin - Kram Start Elbląg 22:24 (17:15)

SPR Pogoń: Krupa, Wawrzynkowska - Bancilon 2, Noga 1, Cebula,Królikowska 5, Marcikova 2, Janas, Koprowska, Nosek 4, Zawistowska 1, Kochaniak, Blazević 5 (0/1), Gadzina 2
Karne: 0/1
Kary: 12 min. (Bancilon, Zawistowska - 4 min., Noga, Blazević - 2 min.)

Kram Start: Szywerska, Powaga - Balsam 1, Waga 2, Jędrzejczyk, Dorsz 2, Kwiecińska 1, Kozimur 4, Szynkaruk 3, Lisewska 5 (2/4), Stokłosa 2, Świerżewska 1, Jaszczuk 3