PGNiG Superliga: Piotrkowianin wypuścił zwycięstwo z rąk. Pierwszy sukces KPR-u Legionowo

Wielkie emocje i rzuty karne w Legionowie. KPR wyrwał zwycięstwo Piotrkowianinowi Piotrków Trybunalski. Dla gospodarzy to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Marcin Górczyński
Kacper Adamski Materiały prasowe / KPR LEGIONOWO / Kacper Adamski

KPR, choć przed sezonem stracił kilku ważnych graczy, w dwóch pierwszych kolejkach nie odstawał znacząco od faworyzowanych rywali. Z Zagłębiem Lubin toczył wyrównany bój do samego końca, w Mielcu z kolei rozegrał znakomitą pierwszą połowę, ale osłabł po przerwie i opuszczał parkiet w roli pokonanych.

Do trzech razy sztuka. Podobnie jak w poprzednich meczach legionowianie na całym dystansie utrzymywali kontakt bramkowy z Piotrkowianinem, z tą jednak różnicą, że nie stracili sił w końcówce.

Pierwsze minuty nie zapowiadały nawet, że w Legionowie skończy się rzutami karnymi. Kolejny bardzo dobry mecz rozgrywał Kacper Adamski, kilka świetnych interwencji zanotował Mikołaj Krekora. Jedynie Stanisław Makowiejew regularnie znajdował sposób na golkipera KPR-u. Głównie dzięki bramkom rozgrywającego, Piotrkowianin przed przerwą zmniejszył straty do zaledwie jednego gola (od 10:6 do 11:10).

Druga połowa była już znacznie bardziej wyrównana. Makowiejewa wspierał w ataku Sebastian Iskra, który w 44. minucie doprowadził do remisu 16:16. Chwilę później Piotrkowianin znalazł się w jeszcze lepszym położeniu. Mateusz Kaźmierczak pokonał Krekorę i dał swojemu zespołowi prowadzenie 20:18.

Wymiana ciosów trwała do końcowej syreny. Michał Grabowski vs. Mateusz Góralski, Makowiejew kontra Adamski. Ci dwaj ostatni w najważniejszym momencie wzięli sprawy w swoje ręce. Po trafieniu Makowiejewa Piotrkowianin stał u progu zwycięstwa (22:23), wystarczyło wytrzymać minutę. Może nie byłoby to wielkie wyzwanie, gdyby nie wykluczenie dla Iskry, a wcześniej kara Romana Pożarka. KPR wykorzystał grę w przewadze i Adamski rzutem rozpaczy doprowadził do karnych. Na dwie sekundy przed końcem.

Piotrkowianin wyjechał z Legionowa ze sporym uczuciem niedosytu. Nie dość, że nie utrzymał prowadzenia, to jeszcze zmarnował olbrzymią szansę w karnych. Przy wyniku 2:3 Krekora obronił próby Mateusza Kaźmierczaka i Piotra Swata. Doszło do dodatkowej serii, w której ponownie pomylił się Adam Pacześny. Ręka nie zadrżała z kolei Grabowskiemu. Wychowanek Vive dał pierwsze zwycięstwo niedocenianemu KPR-owi.