Liga Mistrzów: udane mecze gospodarzy w grupie Orlen Wisły

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Joan Canellas
Materiały prasowe / SEHA GAZPROM LEAGUE / Na zdjęciu: Joan Canellas

W 3. kolejce Ligi Mistrzów spokojne domowe zwycięstwa odnieśli szczypiorniści Varadru Skopje i MOL-Picku Szeged. Z porażkami musieli się pogodzić gracze RK PPD Zagreb i IFK Kristianstad.

W stolicy Macedonii lepiej spotkanie rozpoczęli goście. Zawodnicy z Zagrzebia błyskawicznie wyszli na prowadzenie 3:0, ale swoją przewagę utrzymali tylko do 8. minuty. Gospodarze szybko rzucili się do odrabiania strat, doprowadzili do remisu, a następnie sami zaczęli odjeżdżać rywalom.

Skopijczycy rozkręcali się z minuty na minutę, a Chorwaci nie mieli pomysłu na zatrzymanie swoich przeciwników. Oczywiście grali bardzo ambitnie, ale to nie wystarczało na rozpędzonych szczypiornistów Vardaru, którzy mieli ogromne wsparcie w swoich kibicach. Atmosfera panująca w hali była niezwykle gorąca, a to dodawało gospodarzom wiatru w żagle. Na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego wyszli na siedmiobramkową przewagę i taką też różnicą zakończyło się to starcie. Vardar ostatecznie zwyciężył 28:21.

Jeszcze mniej problemów z pokonaniem IFK Kristianstad mieli gracze MOL-Picku Szeged. Chociaż pierwszą bramkę spotkania rzucili goście, a konkretnie Mario Lipovac, Węgrzy błyskawicznie zaczęli kontrować. Ich prowadzenie rosło z minuty na minutę, a po kwadransie gry sięgnęło już poziomu dziewięciu oczek. Szwedzi byli bezradni, kompletnie zagubieni i biegali po parkiecie jak dzieci we mgle.

Ostatecznie dali sobie rzucić aż trzydzieści sześć bramek, sami zdobyli dwadzieścia siedem i musieli pogodzić się ze srogą porażką.