Francja: triumf Toulouse i trzy bramki Rafała Przybylskiego. Remis zespołu Patryka Walczaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Rafał Przybylski
PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Rafał Przybylski

W 4. kolejce francuskiej ekstraklasy piłkarzy ręcznych, zespół Fenix Toulouse HB, w którym gra Rafał Przybylski, pokonał Chambery Savoie HB 27:23, zaś ekipa Massy Essonne HB (Patryk Walczak) zremisowała z Cesson Rennes HB 21:21.

W czwartej serii gier o mistrzostwo Francji drużyna z Tuluzy odniosła swoje drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach i okazała się lepsza od Chambery, wygrywając różnicą czterech bramek (27:23). Niezłe zawody w barwach przyjezdnych rozegrał reprezentant Polski Rafał Przybylski, który zanotował 3 trafienia (na 6 prób), a ponadto został ukarany 2-minutowym wykluczeniem.

Natomiast Massy Essonne, którego zawodnikiem jest inny polski kadrowicz Patryk Walczak, wywalczyło punkt w starciu z Cesson (21:21), chociaż do przerwy przegrywało 9:12. Tym razem Polak nie zdobył żadnego gola dla swojego zespołu, kończąc mecz już w 4. minucie, gdyż otrzymał czerwoną kartkę za faul.

Lidl Starligue, 4. kolejka:

Chambery Savoie HB - Fenix Toulouse HB 23:27 (11:13) Najwięcej bramek: dla Chambery Savoie HB - Quentin Minel 6, Johannes Marescot 5; dla Fenix Toulouse HB - Jordan Bonilauri i Pierrick Chelle - po 4, Nemanja Ilić, Fredric Pettersson i Rafał Przybylski - po 3.

Massy Essonne HB - Cesson Rennes HB 21:21 (9:12)  Najwięcej bramek: Massy Essonne HB - Jules Portet 4, Valentin Laplace i Mirko Herceg - po 3, [...], Patryk Walczak; dla Cesson Rennes HB - Frederic Beauregard 5, Arber Qerimi, Hugo Kamtchop-Baril i Geir Gudmundsson - po 3.

HBC Nantes - Montpellier HB 27:30 (15:14)

USAM Nimes Gard - Dunkerque HB 31:25 (15:13)

Saran Loiret HB - Pays d'Aix UC 35:37 (20:16)

Tremblay-en-France HB - US Ivry Handball 26:27 (12:12)