Ukraina: kolejna wygrana Motoru. Cztery bramki Pawła Paczkowskiego

HC Motor Zaporoże nie ma sobie równych w rozgrywkach ligi ukraińskiej. Zespół Patryka Rombla i Pawła Paczkowskiego odniósł we wtorek trzecie zwycięstwo w sezonie, tym razem pokonując ZTR Buriewiestnik Zaporoże 40:26.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Paweł Paczkowski w akcji Materiały prasowe / HC MOTOR ZAPOROŻE / Na zdjęciu: Paweł Paczkowski w akcji
Zgodnie ze statystykami opublikowanymi na oficjalnej stronie Motoru, Paczkowski spędził na boisku pełne 60 minut. Rozgrywający w siedmiu próbach rzucił cztery bramki i wraz z dwoma innymi graczami był trzecim strzelcem drużyny.

Rombel dał we wtorek odpocząć niektórym liderom swojej drużyny. To dlatego w meczu nie wystąpili rozgrywający Aidenas Malasinskas i Siergiej Szelmienko oraz obrotowy Maksim Babiczew.

Motor miał pod kontrolą całe spotkanie, choć rywale dzielnie stawiali mu opór do 17. minuty, gdy na tablicy widniało ledwie jednobramkowe prowadzenie mistrza Ukrainy (8:7). Końcówkę pierwszej połowy gracze Rombla wygrali jednak 12:7, czym rozstrzygnęli losy gry.

Po trzech meczach Motor ma na koncie komplet punktów i lideruje ligowym rozgrywkom. Kolejne spotkanie Paczkowski i spółka rozegrają w niedzielę, tym razem w Lidze Mistrzów. Na Ukrainę przyjedzie wtedy Metalurg Skopje.