Liga Mistrzów: ogromne emocje w grupie PGE VIVE. Faworyci nie zawiedli

Niedziela w Lidze Mistrzów upłynęła głównie pod znakiem walki w grupie B. Emocjonująco było w Kielcach, ale pozostałe drużyny też nie zawiodły - fantastyczne widowisko zapewnili kibicom między innymi gracze Telekomu Veszprem i THW Kiel.

Aneta Szypnicka-Staniec
piłkarze ręczni THW Kiel Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze ręczni THW Kiel
Starcie w Veszprem zostało wybrane meczem tygodnia, miało więc specjalną oprawę. Europejska Federacja Piłki Ręcznej wyboru tych pojedynków dokonała jeszcze przed startem sezonu - nie uwzględniono w nich więc słabej dyspozycji THW na początku rozgrywek. Kilończycy na Węgrzech pokazali jednak, że z formą u nich coraz lepiej i wciąż potrafią walczyć z najlepszymi drużynami na świecie.

To właśnie zawodnicy z Kilonii lepiej zaczęli spotkanie - doskonale spisywał się Christian Dissinger i już w 9. minucie prowadzili czterema trafieniami. Gospodarze ani na moment jednak nie odpuszczali, starali się wykorzystywać błędy rywali i udało im się doprowadzić do remisu. Wciąż nieco lepiej prezentowały się Zebry i na przerwę zeszły prowadząc 12:15.

Druga połowa była zdecydowanie bardziej wyrówna - szczególnie na początku sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Szczypiornistom z Veszprem wreszcie udało się zbudować dwie bramki przewagi, ale Niemcy kilkukrotnie "kasowali" swoje straty. Nie potrafili jednak przełamać gospodarzy i ostatecznie to oni mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Sporo emocji było także w Paryżu. Paris Saint-Germain HB podjęło młodzież z Celje Pivovarna Lasko i chwilami naprawdę mogło drżeć o wynik. Jeszcze na dziewięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego Słoweńcy mieli stratę tylko jednego trafienia. Końcówka należała jednak zdecydowanie do Francuzów. Zachowali dużo więcej zimnej krwi i pokonali rywali doświadczeniem.

Jedyną drużyną, której udało się wygrać w tej kolejce na wyjeździe był natomiast Mieszkow Brześć. Po bardzo zaciętych zawodach Białorusini pokonali Aalborg Handbold trzema bramkami - 23:20.

Liga Mistrzów, grupa B, 4. kolejka:

Aalborg Handbold - Mieszkow Brześć 20:23 (11:10)
Najwięcej bramek: dla Aalborga - Andreas Holt 4, Sebastian Barthold 3, Martin Larsen, Lovro Jotić Buster Juul-Lassen, Patrick Larsen, Rene Antonsen - po 2; dla Mieszkowa - Petar Djordić 7, Rastko Stojković 4, Siergiej Szyłowicz 3

Telekom Veszprem - THW Kiel 26:24 (12:15)
Najwięcej bramek: Momir Ilić 6, Mate Lekai 5, Dejan Manaskov, Dragan Gajić - po 4, Laszlo Nagy 3; dla THW - Steffen Weinhold 8, Nikola Bilyk, Niclas Ekberg, Patrick Wiencek, Miha Zarabec - po 3

Paris Saint-Germain HB - Celje Pivovarna Lasko 30:26 (18:14) Najwięcej bramek: - dla PSG - Uwe Gensheimer, Sander Sagosen - po 7, Mikkel Hansen, Nikola Karabatić - po 4, Benoit Kounkoud, Luc Abalo - po 3; dla Celje - Ziga Mlakar 10, Gal Marguc 4, Kristian Beciri, Daniel Dujszebajew - po 3