PGNiG Superliga Kobiet: pogrom w Kościerzynie. 23-bramkowa wygrana lublinianek

Prawdziwym pogromem zakończył się mecz UKS PCM Kościerzyna - MKS Perła Lublin. Wielokrotne mistrzynie Polski od samego początku nadawały ton gry i nie miały problemów z wysoką wygraną.

Michał Gałęzewski
Marta Gęga w akcji WP SportoweFakty / TOMASZ FĄFARA / Na zdjęciu: Marta Gęga w akcji
Już przed meczem wiadomo było, że każdy inny wynik niż wysokie zwycięstwo MKS-u Perły Lublin będzie olbrzymią niespodzianką. Gospodynie zmagają się z olbrzymimi problemami kadrowymi i mieliśmy w Kościerzynie do czynienia z prawdziwym nokautem. Od początku świetnie spisywała się Dagmara Nocuń, a po bramce Marty Gęgi, w 15. minucie, było już 1:11!

Dodatkowo jedyną bramkę w trakcie pierwszego kwadransa, najskuteczniejsza zawodniczka UKS-u PCM - Malwina Hartman rzuciła z karnego. Ta sama zawodniczka po raz pierwszy z gry trafiła w 16. minucie, ale nie zmieniło to obrazu gry. MKS Perła, która również grała w wąskim, jednak lepszym jakościowo składzie, nie miała litości dla zawodniczek z Kaszub.

Gdy na sześć minut przed przerwą trafiła Kristina Repelewska, było już 3:18. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 5:21, a jej wynik ustaliła Joanna Drabik. Po zmianie stron przez długi czas obraz gry się nie zmieniał.

MKS Perła grała tak, jak na jednego z faworytów ligi przystało i niedługo po przerwie wyszła na prowadzenie 29:7, trzy bramki tracąc z karnych. UKS PCM miał tylko nieliczne momenty, w których zawodniczki z Kościerzyny zasłużyły na duże brawa. Gospodynie w środku I połowy rzuciły 3 bramki z rzędu, co jednak nie mogło już być wstępem do odrabiania strat.

Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 18:41. Dla miejscowych aż osiem bramek rzuciła Malwina Hartman, która potwierdza że stać ją obecnie na wiele. W zespole gości każda zawodniczka z pola rzuciła przynajmniej dwie bramki.

UKS PCM Kościerzyna - MKS Perła Lublin 18:41 (5:21)

UKS PCM: Kordunowska-Lupa, Liskowska - Hartman 8, Krajewska 4, Ziółkowska 2, Sus 2, Mokrzka 1, Rogożeńska 1 oraz Siuda.