PGNiG Superliga Kobiet: Vistal Gdynia odjechał w drugiej połowie. Dobre wejścia zmienniczek

Zgodnie z oczekiwaniami Vistal Gdynia pokonał w Hali Gier GCS jeleniogórski KPR 35:24. Agnieszka Truszyńska miała możliwość dania szansy swoim młodszym podopiecznym, które odpłaciły się skuteczną grą.

Michał Gałęzewski
Paulina Uścinowicz, Vistal Gdynia PAP / Adam Warżawa / Paulina Uścinowicz, Vistal Gdynia

Tuż po meczu Ligi Mistrzyń Vistal musiał się przestawić na realia panujące w PGNiG Superlidze kobiet. Na początku spotkania Sabina Kobzar, była zawodniczka Vistalu udowodniła, że nie jest to zabawa. Bardzo szybko miała na swoim koncie cztery bramki, a KPR wyszedł na dwubramkowe prowadzenie.

Vistal zdołał jednak szybko odzyskać kontrolę nad przebiegiem meczu. Dobrze grała Aleksandra Zych, a w 11. minucie zespół Agnieszki Truszyńskiej po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Po czterech bramkach z rzędu i rzucie aktywnej w ataku skrzydłowej Magdalena Stanulewicz, po kwadransie gry było już 10:6.

Gdynianki "poczuły krew" i zaczęły budować swoją przewagę. Kiedy na siedem minut przed przerwą po raz czwarty trafiła Zych, na tablicy wyników Hali Gier GCS widniał rezultat 15:9. Przed przerwą KPR pokazał jednak, że aby wygrać, trzeba grać z pełnym zaangażowaniem. Pierwszą połowę skutecznym rzutem zakończyła bramkarka jeleniogórzanek, Martyna Wierzbicka.

Na początku drugiej połowy, gdy do gdyńskiej bramki trafiła Sylwia Jasińska było już tylko 19:17 i niewiele wskazywało na to, że chwilę później gospodynie będą miały już dwucyfrową przewagę. Bardzo dobre zmiany dały jednak młode zawodniczki z Gdyni, które co chwila ambitnie trafiały do jeleniogórskiej bramki.

Miały one też wsparcie starszych koleżanek i kiedy w 53. minucie trafiła Katarzyna Janiszewska, było już 32:21! Do samego końca Vistal nie dał się już zaskoczyć i ostatecznie gdynianki pokonały KPR 35:24.

Vistal Gdynia - KPR Jelenia Góra 35:24 (18:15)

Vistal: Kordowiecka, Gapska, Kamińska - Janiszewska 8, Zych 6, Kozłowska 5, Stanulewicz 4, Błaszkowska 3, Uścinowicz 3, Matieli 2, Szarawaga 2, Kowalczyk 1, Kulwińska 1 oraz Śliwińska, Gutkowska, Pękala
Karne: 2/2
Kary: 16 min. (Kozłowska, Gutkowska - po 4 min, Pękala, Zych, Szarawaga, Uścinowicz - po 2 min.)

KPR: Wierzbicka 1, Filończuk - Kobzar 7, Jasińska 6, A.Tomczyk 4, Załoga 2, M.Tomczyk 2, Karwecka 1, Oreszczuk 1 oraz Jurczyk, Żukowska, Skowrońska, Konofał