Drużyna Karoliny Kudłacz powalczy o Puchar EHF (wyniki)

Pomimo porażki w rewanżowym meczu 1/2 finału Pucharu EHF w finale tych rozgrywek zagra HC Lipsk w którego składzie występuje polska zawodniczka, Karolina Kudłacz. Rywalem Niemek będzie drużyna S.D. Itxako z Hiszpanii, która tym samym powtórzyła sukces sprzed roku.

Maciej Brum
Maciej Brum

Drużyna HC Lipsk wygrała pierwsze półfinałowe spotkanie z Dynamem Wołgograd aż 25:15. Niemki jednak zdawały sobie sprawę, że pomimo tego mecz ten nie będzie dla nich zbyt łatwy bowiem w Rosji nie jedna drużyna poniosła już wysoką porażkę. Okazało się jednak, że ekipa z Karoliną Kudłacz w składzie zagrała bardzo mądrze. Zawodniczki z Lipska nie pozwoliły rozwinąć skrzydeł gospodyniom. Do przerwy był remis 10:10. Po zmianie stron to dopiero końcówka spotkania zadecydowała o tym, że Rosjanki zdołały zwyciężyć 24:20. Spotkanie w Wołgogradzie prowadziła polska para sędziowska Bogdan Lemanowicz i Marek Baranowski. HC Lipsk po raz drugi w swojej historii awansował do finału europejskich rozgrywek. Jedyny raz jak dotąd był to udział w decydujących meczach Pucharu Zdobywców Pucharów w sezonie 1996/1997. Tam jednak musiały one uznać wyższość drużyny Istocznika Rostów. Teraz staje ona przed szansą wywalczenia pierwszego trofeum.

W drugim półfinale faworytkami były zawodniczki C.S. Rulmentul-Urban Brasov, które zremisowały w pierwszym meczu rozegranym w Hiszpanii 23:23. We własnej hali miały one zwyciężyć i awansować do finału. I początek spotkania zapowiadał taki właśnie scenariusz. Rumunki prowadziły 6:2. Zawodniczki Itxako zdołały jednak pozbierać się po słabym początku i do przerwy przegrywały już tylko 13:14. Po zmianie stron Hiszpanki grały jeszcze lepiej. Kilka minut przed końcem prowadziły 22:19. Gospodynie zdołały jeszcze zmniejszyć stratę, jednak na więcej nie było je stać. Drużyna gości dzięki tej wygranej po raz drugi z rzędu znalazła się w finale Pucharu EHF.

Wyniki rewanżowych meczów 1/2 finału Pucharu EHF:

HC Dinamo Wołgograd - HC Lipsk 24:20 (10:10)
Dinamo: Olga Levina 9, Anna Kochetova 8.
Lipsk: Susann Müller 6, Mette Ommundsen 5.
Pierwszy mecz: 25:15 dla HC Lipsk.
Awans: HC Lipsk.

C.S. Rulmentul-Urban Brasov - S.D. Itxako 27:28 (14:13)
Najwięcej bramek:
Rulmentul: Alexandrina Barbosa 9.
Itxako: Maria Conception Berenguel Verenday, Cristina Ioana Mihai i Nerea Pena Abaurrea po 7.
Pierwszy mecz: 23:23.
Awans: S.D. Itxako.

Pierwszy mecz finałowy odbędzie się 9 lub 10 maja, natomiast rewanż tydzień później.