Golden League: Landin zatrzymał Francuzów. Duńczycy wygrali turniej

Duńczycy najlepsi w turnieju Golden League. W ostatnim meczu zmagań mistrzowie olimpijscy pokonali aktualnych mistrzów świata i finalistów igrzysk w Rio, Francuzów (27:23). Wielkie zawody rozegrali Niklas Landin i Mikkel Hansen.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
reprezentacja Danii Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: reprezentacja Danii

Pierwszy z nich zanotował aż 15 udanych interwencji, co dało mu skuteczność na kapitalnym poziomie 43 procent. Drugi z kolei był najlepszym strzelcem spotkania, występ kończąc z ośmioma bramkami na koncie.

Ich postawa była kluczem do triumfu Duńczyków. Ten przyszedł nad wyraz łatwo. Mimo wyrównanego początku, po upływie premierowego kwadransa Francuzi zaczęli tracić dystans do rywali i końcowe 13 minut pierwszej połowy przegrali 4:8. To ustawiło dalszy przebieg meczu.

Druga część spotkania była już pod pełną kontrolą gospodarzy. Nad wynikiem czuwał Landin, którego kolejne interwencje doprowadzały Nikolę Karabaticia i spółkę do szewskiej pasji. A Duńczycy budowali przewagę i na niecałe 10 minut przed końcem gry, po ósmym trafieniu Hansena, wygrywali już 25:17.

Mistrzowie świata w ostatnich minutach podreperowali nieco wynik, ale koniec końców nie udało im się wziąć rewanżu na Duńczykach za porażkę w finale igrzysk w Rio. Na kolejną okazję muszą poczekać do stycznia i kolejnej edycji Golden League.

Golden League, Dania:

Dania - Francja 27:23 (15:10)
Najwięcej bramek: dla Danii - Mikkel Hansen 8, Rene Toft Hansen, Peter Balling - po 4, Lasse Svan Hansen 3; dla Francji - Kentin Mahe 4, Nikola Karabatić 3

Czy Twoim zdaniem Duńczycy są głównym faworytem do wywalczenia mistrzostwa Europy?