I liga grupa B: horror w Ostrowie Wlkp., bracia Kubisztalowie katami rywali

Kapitalne widowisko obejrzeli kibice piłki ręcznej w Ostrowie Wlkp. Miejscowa Ostrovia dopiero po karnych pokonała ostatni w tabeli ASPR Zawadzkie. W Wieluniu znakomite zawody rozegrał autor 10 bramek dla SPR-u PWSZ Tarnów, Michał Kubisztal.

Marcin Górczyński
Piłka do gry w szczypiorniaka WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Piłka do gry w szczypiorniaka

Ostrovia uratowała się od poważnej wpadki przed własną publicznością. ASPR prowadził niemal przez cały mecz, a przewaga wynosiła nawet sześć bramek. Bardzo słabo funkcjonowała obrona gospodarzy, którą często forsowali Lesław Kąpa i Dawid Mięsopust. Gdyby nie świetny Mateusz Foterek w bramce Ostrovii, spotkania mogłoby rozstrzygnąć się przed przerwą.

Miejscowi goni wynik przez całą drugą połowę, aż w końcu Damian Krzywda w 46. minucie doprowadził do remisu 28:28. ASPR z biegiem czasu tracił siły i na trzy minuty przed końcem przegrywał już 34:36, ale nie poddał się w walce o pierwsze zwycięstwo w lidze. Łukasz Szulc wykorzystał pomyłkę Ostrovii i na 6 sekund przed końcem dał remis 37:37. A to jeszcze nie był koniec wielkich emocji. Za niesportowe zachowanie z parkietu wyleciał Kewin Kubillas i niemal równo z syreną sędziowie podyktowali rzut karny. Piłkę wziął nieomylny wcześniej Jakub Tomczak i... sam nie mógł uwierzyć, że nie trafił w bramkę. Doszło zatem do serii rzutów karnych, w której pomylił się Michał Krygowski, a Tomasz Piskorski odbił dwie próby. Po horrorze zwycięstwo zostało w Ostrowie.

Takich emocji nie przeżyli kibice lidera z Białej Podlaskiej. Akademicy rozgromili MTS Chrzanów 42:22. Cabanom zdarzały się długotrwałe impasy strzeleckie, zwłaszcza po przerwie. Białorusina Dzianisa Wołyncewa tym razem wsparł Michał Banaś (8 bramek). MKS Wieluń - podobnie jak większość pierwoszligowców - nie znalazł sposobu na Michała Kubisztala. Były reprezentant Polski rzucał bramki jak na zawołanie i wielunianom na niewiele zdała się skuteczność rozgrywających - Krzysztofa Węcka i Krzysztofa Książka.

W śladu swojego brata poszedł Maciej Kubisztal, który rozegrał kapitalne zawody w Przemyślu. Weteran dzielił i rządził na kole. 36-latek rzucił aż 15 bramek! Wsparł go jeszcze Hubert Obydź (6 goli) i ambitnie walczący beniaminek ze Świdnicy musiał uznać wyższość Harcerzy.

Mniej bramek niż zazwyczaj rzucił Maciej Ścigaj, ale zgodnie z przewidywaniami Moto-Jelcz Oława pewnie pokonał Viret Zawiercie. Olimpia MEDEX podniosła ciśnienie swoim fanom, bowiem po pierwszej połowie nic nie zapowiadało, że punkty zostaną na Śląsku. Dopiero seria goli Łukasza Płonki uratowała gospodarzy, choć KSSPR Końskie do przerwy prowadził aż 14:7.

Drugie zwycięstwo - jeszcze bez pomocy Mariusza Jurasika - odniosło KSZO. Szkoleniowiec znalazł się w składzie zespołu, ale nie pojawił się w Radomiu na parkiecie. Ostrowczan do zwycięstwa poprowadzili Daniel Goliszewski i Grzegorz Sobut.

I liga grupa B, 7. kolejka:

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - ASPR Zawadzkie 37:37 (20:21) k. 3:1
Najwięcej bramek: dla Ostrovii - Jakub Tomczak, Damian Krzywda - po 9, Mariusz Kuśmierczyk 6; dla ASPR - Paweł Swat 10, Michał Krygowski, Paweł Zagórowicz - po 6, Lesław Kąpa, Dawid Mięsopoust - po 5

LKPR Moto-Jelcz Oława - Viret CMC Zawiercie 31:24 (13:10)
Najwięcej bramek: dla Moto-Jelcza - Grzegorz Rutkowski 6, Jakub Borowiec 4; dla Viretu - Łukasz Szymański 6, Jakub Szeląg, Artur Makaruk - po 4

AZS AWF Biała Podlaska - MTS Chrzanów 42:22 (18:13)
Najwięcej bramek: dla AZS-u - Michał Banaś 8, Dzianis Wołyncew, Michał Bekisz - po 5; dla MTS-u - Marcin Skoczylas 5, Dawid Skoczylas 4

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie - KSSPR Końskie 26:22 (7:14)
Najwięcej bramek: dla Olimpii - Łukasz Płonka 7, Maciej Chromy 6, Arkadiusz Miszka 5; dla KSSPR-u - Tomasz Napierała 6, Piotr Gasin 4

MSPR Siódemka Miedź Legnica - Politechnika Anilana Łódź 35:22 (23:10)
Najwięcej bramek: dla Siódemki - Kacper Cegłowski 6, Kamil Mosiołek, Michał Kowalik, Sebastian Ziemiński - po 4; dla Politechniki - Kamil Witkowski 7, Damian Wawrzyniak 4

SRS Czuwaj Przemyśl - ŚKPR Świdnica 37:29 (17:15)
Najwięcej bramek: dla Czuwaju - Maciej Kubisztal 15, Hubert Obydź 6, Paweł Puszkarski 4; dla ŚKPR - Przemysław Boryszewski 7, Maksymilian Paleń, Piotr Kijek - po 4

MKS Wieluń - SPR PWSZ Tarnów 32:37 (16:18)
Najwięcej bramek: dla MKS-u - Paweł Dutkiewicz 7, Krzysztof Węcek, Krzysztof Książek - po 6; dla SPR-u - Michał Kubisztal 10, Łukasz Nowak, Damian Misiewicz - po 6

KS Uniwersytet Radom - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 26:29 (15:13) Najwięcej bramek: dla Uniwersytetu - Mateusz Wiąk, Piotr Pezda - po 6, Paweł Kowalczyk 4; dla KSZO -  Daniel Goliszewski, Kamil Kieloch - po 6, Jakub Bulski, Grzegorz Sobut - po 5