PGNiG Superliga kobiet: Ruch o krok od sensacji

Mecz beniaminka PGNiG Superligi kobiet, KPR-u Ruch Chorzów z liderem tabeli z Lubina miał być spotkaniem do jednej bramki. Tak jednak nie było. Gospodynie pokazały charakter i do końca walczyły o punkty. Ostatecznie faworytki wygrały 23:22.

Michał Gałęzewski
Metraco Zagłębie Lubin Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Metraco Zagłębie Lubin

Zespół Jarosława Knopika już od pierwszych minut ruszył do ataków, czym zaskoczył Metraco Zagłębie Lubin. Co prawda pierwszą bramkę rzuciła Wiktoria Belmas, jednak kolejnych pięć trafień padło łupem Ślązaczek, które po bramce Karoliny Jasinowskiej prowadziły już 5:1 i w Chorzowie skończyły się żarty.

Metraco Zagłębie w bardzo szybkim tempie zaczęło odrabiać straty i gdy Belmas trafiła na 7:7 wydawało się, że siłą rozpędu zespół z Lubina zacznie budować przewagę. Tak się jednak nie stało, gdyż Ruch znów zaczął grać nadspodziewanie dobrze. Kiedy trafiła Natalia Stokowiec, na 8 minut przed przerwą było 11:8.

Do końca I połowy KPR Ruch Chorzów bohatersko walczył o to, by prowadzić przed wyjściem do szatni. Ta część spotkania zakończyła się rezultatem 14:13, a tuż po zmianie stron bramkę dla gospodyń rzuciła Marlena Lesik. To, co się stało w kolejnych minutach spowodowało jednak, że trudno było gospodyniom o spełnienie marzeń.

Tym razem to rutynowane lubinianki zaczęły rzucać seriami. Świetna z siódmego metra była Adrianna Górna, a gdy trafiła Małgorzata Buklarewicz, na kwadrans przed końcem było już 16:19.

Metraco Zagłębie było skuteczne i kiedy tym razem z gry trafiła Górna, na cztery minuty było 19:23. Wydawało się, że jest już po meczu, jednak kolejne bramki rzuciły Natalia Stokowiec i dwa razy z karnego Joanna Rodak. Ruch miał jeszcze minutę na odrobienie strat, ale nie padła już żadna bramka i trzy punkty pojechały do Lubina.

KPR Ruch Chorzów - Metraco Zagłębie Lubin 22:23 (14:13)

KPR Ruch: Kajumowa, Jaśkiewicz, Kuszka - Rodak 5, Lesik 4, M.Drażyk 4, Lesik 4, Jasinowska 4, Stokowiec 4, Piotrkowska 1 oraz Masłowska, Doktorczyk, Lipok.