Liga Mistrzów: zespół Patryka Rombla z kolejnym zwycięstwem

Zespoły z grupy D, które w sobotę rywalizowały w 8. kolejce Ligi Mistrzów, były niezwykle zgodne. W starciach Motoru ze Sportingiem oraz Besiktasu z Metalurgiem padł dokładnie taki sam wynik - 32:29.

Aneta Szypnicka-Staniec
Patryk Rombel WP SportoweFakty / Szymon Łabiński / Na zdjęciu: Patryk Rombel
Na krajowym podwórku drużyna prowadzona przez Patryka Rombla nie ma sobie równych. W lidze ukraińskiej Motor śrubuje kolejne rekordy, ale rozgrywki Ligi Mistrzów to zupełnie inna bajka. Szczypiorniści z Zaporoża i na tym polu jednak nie zawodzą i kolejny raz zapisali na swoim koncie zwycięstwo.

Ukraińcy mają już jedenaście punktów, zajmują pozycję wicelidera grupy i są coraz bliżej wywalczenia awansu do grona najlepszych szesnastu ekip w Europie. W sobotę pokonali Sporting CP Lizbona, chociaż musieli się przy tym sporo napracować.

W pierwszej połowie to goście częściej mieli prowadzenie i po trzydziestu minutach gry posiadali zaliczkę jednej bramki. Wszystko zmieniło się w drugiej części spotkania. Chociaż była ona niezwykle wyrównana, gospodarzom udało się wreszcie przełamać i odskoczyć rywalom. Portugalczycy starali się gonić, ale przynosiło to różny skutek. Nie udało im się jednak całkowicie zminimalizować przewagi Motoru i ten wygrał ostatecznie 32:29.

Reprezentant Polski, Paweł Paczkowski rzucił w tym pojedynku jedną bramkę. Z trzema trafieniami zawody zakończyli natomiast, znani z Orlen Wisły Płock, Tiago Rocha oraz Ivan Nikcević.

Przewaga własnego boiska zadziałała też na korzyść Besiktastu Mogaz HT. Turkom udało się wygrać z HC Metalurgiem Skopje i awansować  na trzecie miejsce w grupie. Gospodarze szalę zwycięstwa przechylili na swoją stronę dopiero w drugiej połowie, wcześniej to goście kontrolowali wynik oraz przebieg meczu.