I liga kobiet: AZS AWF stracił pierwszy punkt

Michał Gałęzewski
W grupie B najciekawiej było w Żorach, gdzie MTS podejmował warszawski AZS AWF, lidera tabeli. W zespole gospodyń doskonale spisywała się Zuzanna Mikosz, która rzuciła 11 bramek. Dzięki karnemu Patrycji Kozak, po 60 minutach był remis 29:29. W serii rzutów karnych warszawianki dwa razy z rzędu nie trafiły, mimo wszystko wygrały 7:6 i zdobyły dwa punkty.

Dzięki stracie jednego punktu przez AZS AWF, do zespołu z Warszawy zbliżył się SPR Olkusz, który rozgromił w Krapkowicach Otmęt 39:25. 11 bramek dla olkuszanek rzuciła Natalia Kolonko. Trzecie w tabeli pozostają zawodniczki Sośnicy, które wygrały z Varsovią na wyjeździe 28:26

Do sensacji doszło w Nowym Sączu. Grająca jeszcze w ubiegłym sezonie w PGNiG Superlidze Olimpia-Beskid przegrała u siebie z beniaminkiem, SPR-em JKS Jarosław 19:23, choć jeszcze na 11 minut przed końcem gospodynie prowadziły 18:15. WKPR Wesoła przegrała natomiast z MKS-em AZS UMCS 25:30, a łącznie 19 bramek rzuciły Magdalena Markowicz i Weronika Zarzycka.

7. kolejka grupy B: MTS Żory - AZS AWF Warszawa 29:29 k. 6:7 (12:14) Varsovia Warszawa - Sośnica Gliwice 26:28 (14:11) Otmęt Krapkowice - SPR Olkusz 25:39 (13:20) WKPR Wesoła Warszawa - MKS AZS UMCS Lublin 25:30 (12:12) Olimpia-Beskid Nowy Sącz - SPR JKS Jarosław 19:23 (8:8)