I liga mężczyzn gr. A: ścisk w czołówce. Zwycięstwo olsztynian na zakończenie kolejki

Dziesiąta seria spotkań w I lidze mężczyzn grupie A dobiegła końca. Na zakończenie kolejki OKPR Warmia Energa Olsztyn pokonała przed własną publicznością Polski Cukier Pomezanię Malbork. Dużą różnicę zrobiła postawa gospodarzy w obronie.

Małgorzata Boluk
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
W niedzielnym starciu oba zespoły postawiły na twardą defensywę. Po kwadransie zawodów na tablicy wyników widniał remis po trzy, ale później do głosu doszedł faworyt spotkania. OKPR Warmia Energa Olsztyn rzuciła aż siedem bramek z rzędu, co miało niebagatelny wpływ na dalsze losy meczu. Sygnał do ataku gospodarzom dał wyróżniający się Radosław Dzieniszewski.

W drugiej połowie zespół miejscowych nie stracił koncentracji i pielęgnował wypracowaną przed przerwą przewagę, ale musiał radzić sobie już bez Daniela Żółtaka, który obejrzał w 53. minucie czerwoną kartkę z gradacji kar.

Mimo ambitnej postawy Polski Cukier Pomezania Malbork zeszła z parkietu pokonana i wciąż znajduje się w dolnych rejonach ligowej stawki. Gorszy bilans ma jak na razie jedynie SMS ZPRP Gdańsk. Warmia po meczu dziesiątej kolejki wskoczyła natomiast na czwartą lokatę i traci do przewodzącej Nielby Wągrowiec jedynie trzy punkty.

I liga mężczyzn grupa A:

OKPR Warmia Energa Olsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 25:21 (12:8) Najwięcej bramek: dla OKPR Warmia Energa Olsztyn - Radosław Dzieniszewski 6, Marcin Malewski 4; dla Polski Cukier Pomezania Malbork - Łukasz Cieślak i Michał Orzechowski 4