PGNiG Puchar Polski kobiet: Sośnica pokonała superligowca, Ruch z awansem (wyniki)

W czwartek odbyły się dwa ostatnie mecze 1/16 PGNiG Pucharu Polski kobiet. Do sporej niespodzianki doszło w Gliwicach, gdzie miejscowa Sośnica pokonała 29:28 Koronę Handball Kielce. Do dalszej fazy awansował KPR Ruch Chorzów.

Michał Gałęzewski
drużyna KPR-u Ruchu Chorzów WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: drużyna KPR-u Ruchu Chorzów

Grająca w I lidze Sośnica Gliwice od samego początku zawiesiła wysoko poprzeczkę Koronie Handball Kielce. Co prawda zespół z województwa świętokrzyskiego zdołał dzięki dobrej postawie Dominiki Więckowskiej przerwać chwilowo czarną passę, ale od 20 do 29 minuty pięć bramek z rzędu rzuciły gliwiczanki.

Po trafieniu Pauliny Walus, na nieco ponad minutę przed przerwą było 14:10, a I połowa zakończyła się wynikiem 14:12. Po zmianie stron Korona Handball zdołała znów wyjść na prowadzenie i mecz zrobił się niezwykle ciekawy. Na trzy minuty przed końcem, Sośnica prowadziła 28:25. Trzy kolejne bramki rzuciła Więckowska, jednak tuż przed końcową syreną bramkę na wagę awansu zdobyła Magdalena Reichel. Sośnica zwyciężyła 29:28.

W ostatnim spotkaniu 1/16 finału, SPR Olkusz mierzył się z KPR-em Ruch Chorzów. Również tutaj niespodzianka wisiała w powietrzu, gdyż gdy w 19 minucie trafiła Julia Mrozowska, SPR prowadził 10:7. Z biegiem czasu jednak Ruch zaczął przeważać, a w drugiej połowie tylko przez moment SPR zbliżył się na jedną bramką różnicy. Ostatecznie chorzowianki, dla których aż 9 bramek rzuciła Magdalena Drażyk wygrały 33:30.

W kolejnej rundzie Pucharu Polski do gry dołączy osiem pozostałych drużyn z PGNiG Superligi kobiet. Losowanie par 28 grudnia.

SPR Sośnica Gliwice - Korona Handball Kielce 29:28 (14:12)
Najwięcej bramek: dla Sośnicy - Aleksandra Abramowicz 9, Małgorzata Krzymińska 6, Karolina Golec 4; dla Korony Handball Dominika Więckowska 9, Wiktoria Gliwińska, Priscila dos Santos - po 6.

SPR Olkusz - KPR Ruch Chorzów 30:33 (14:17)
Najwięcej bramek: dla SPR-u - Natalia Kolonko, Paula Masiuda - po 6, Agata Wcześniak, Klaudia Łebko - po 5; dla Ruchu - Magdalena Drażyk 9, Agnieszka Piotrkowska 6, Karolina Jasinowska 5.

Czy awans Sośnicy kosztem Korony Handball to sensacja?