Bundesliga: Rhein-Neckar Loewen zmierza po mistrzostwo, hit dla obrońców tytułu

Drugi hit kolejki z rzędu, drugie zwycięstwo. Rozpędzone Rhein-Neckar Loewen zmierza po trzecie mistrzostwo Niemiec z rzędu. W meczu na szczycie pokonało Flensburg 32:27.

Marcin Górczyński
Andy Schmid Getty Images / Na zdjęciu: Andy Schmid

Lwy pożarły kolejnego rywala. Kilka dni temu zmiotły z parkietu Fuechse Berlin, Flensburga wprawdzie nie zdeklasowały, ale ich zwycięstwo nie było zagrożone. Żółto-niebieska maszyna weszła na najwyższe obroty.

W 15. minucie RNL prowadziło już 12:6. Nie zawodziła druga linia z Madsem Mensahem Larsenem i Andym Schmidem. Obaj kilka razy pomylili się z dystansu, za to znakomicie rozprowadzali akcję do skrzydeł i na koło do Hendrika Pekelera. Flensburg przed przerwą wrócił z zaświatów dzięki Holgerowi Glandorfowi (19:16). Na więcej nie pozwolił Mikael Appelgren.

Szwed zmienił słabo dysponowanego rodaka Andreasa Palickę i w drugiej części zniechęcił Wikingów do odrabiania strat. Lwy odpowiadały bramkami z koła Rafaela Baeny, piłka często docierała do Gudjona Valura Sigurdssona. Gol Schmida w 56. minucie praktycznie zakończył spotkanie (30:24).

Drugi z kandydatów do tytułu, Fuechse Berlin, kontrolował przebiegu spotkania z Erlangen (24:27). Przedostatni raz w barwach Lisów wystąpił Petar Nenadić. Serb, autor sześciu goli, w styczniu przeniesie się do Veszprem.

Kolejne zwycięstwo na koncie drużyny Andrzeja Rojewskiego. Były reprezentant Polski zagrał dobre zawody, nie tak rewelacyjne jak w poprzedniej kolejce (11 goli), ale wypełnił swoją tegoroczną normę (trzy bramki) i dołożył aż pięć asyst. Jego SC DHfK Lipsk pokonało Huettenberg Szymona Sićki. Młody Polak zakończył mecz bez trafienia.

Przez 11 minut ani jednej piłki nie odbił Piotr Wyszomirski. Lemgo przegrało 25:27 z niesamowitym Hannoverem, który po zwycięstwie zepchnął Flensburg z podium. Znów nie do zatrzymania był Casper Mortensen, prowadzący w wyścigu po koronę króla strzelców.

Sporo problemów z beniaminkiem miał Magdeburg Piotra Chrapkowskiego. Friesenheim do końca naciskało Gladiatorów i na dwie minuty przed syreną traciło tylko dwie bramki. Polak tym razem trzymał się raczej własnej połowy. Dwa razy wylądował na ławce z karą, za to trzy razy zablokował rzuty rywali.

Obudził się Miha Zarabec. Słoweniec z THW Kiel, miewający w tym sezonie wahania formy, wystrzelił w meczu z Goeppingen. Środkowy rozgrywający, łączony ostatnio z Orlenem Wisłą Płock, trafił dziewięć razy. Nic zatem dziwnego, że trener Alfred Gislason ponoć nie chce wyrazić zgody na transfer Słoweńca.