PGNiG Superliga: doskonały mecz Adamczyka, Wybrzeże lepsze od Pogoni

Wybrzeże Gdańsk po przeciętnej pierwszej połowie pokazało klasę i pokonało Sandrę Spa Pogoń Szczecin 30:25. Najlepszy mecz w karierze rozegrał Kamil Adamczyk, który rzucił rywalom aż 10 bramek.

Michał Gałęzewski
szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk

Po ostatnim, przegranym meczu z Chrobrym Głogów, Mateusz Wróbel podkreślał, że nie czuje że Wybrzeże jest faworytem w meczu z Sandra Spa Pogonią. Od początku właśnie zawodnicy ze Szczecina prezentowali się bardzo dobrze. Po dwóch celnych rzutach z rzędu Patryka Biernackiego, w 8. minucie było 5:2 dla gości.

Bardzo szybko jednak Wybrzeże odrobiło straty i po kwadransie gry, kiedy karnego wykorzystał Wojciech Prymlewicz, był już remis 6:6. Goście z województwa zachodniopomorskiego nie pozwolili jednak Wybrzeżu na wyjście na prowadzenie, a do głosu doszli doświadczeni Arkadiusz Bosy i Mateusz Zaremba.

Szczecinianie byli bardzo zdeterminowani i prezentowali wyższą jakość gry od Wybrzeża, w którym ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Kamil Adamczyk. Urodzony w 1998 roku leworęczny rozgrywający zaliczył najlepszy swój mecz w karierze i zdobył w całym spotkaniu 10 bramek. Jego postawa nie wystarczyła i do przerwy goście prowadzili 14:12.

Po zmianie stron co prawda po bramce Pawła Krupy w 36. minucie Sandra Spa Pogoń wyszła na trzybramkowe prowadzenie, jednak od tego czasu doskonałą serię zaliczyli gdańszczanie i gdy trafił najskuteczniejszy zawodnik Wybrzeża w tym sezonie, Wojciech Prymlewicz, było już 18:16. Jak się okazało, drużyna Marcina Lijewskiego, która mocno poprawiła swoją obronę, nie dała już przyjezdnym nawet zremisować.

Wybrzeże konsekwentnie budowało swoją przewagę. Ciągle skuteczny był Adamczyk, a kiedy trafił Michał Bednarek, na 9 minut przed końcem spotkania było 24:20. Mimo ambitnej postawy Sandra Spa Pogoni, gospodarze zdobyli komplet punktów i ostatecznie zwyciężyli 30:25.

Wybrzeże Gdańsk - Sandra Spa Pogoń Szczecin 30:25 (12:14)

Wybrzeże: Pieńczewski, Chmieliński - Adamczyk 10, Prymlewicz 5, Wróbel 5, Rogulski 4, Sulej 3, Bednarek 2, Kostrzewa 1 oraz Gądek, Podobas.