PGNiG Superliga kobiet: Ruch walczył, ale to było za mało. 21-bramkowa wygrana MKS-u Perły

KPR Ruch Chorzów jeszcze w końcówce I połowy walczył jak równy z równym z MKS-em Perłą Lublin. Później jednak drużyna gości zaczęła odjeżdżać mniej doświadczonym rywalkom, ostatecznie wygrywając 20:41.

Michał Gałęzewski
drużyna MKS Perły Lublin WP SportoweFakty / Anna Dembińska / Na zdjęciu: drużyna MKS Perły Lublin
W meczu PGNiG Superligi kobiet od początku dobrze spisywały się faworytki z Lublina. Szczególnie skuteczna była Walentyna Niesciaruk, która już w 14. minucie miała na swoim koncie cztery bramki. Po jej trafieniu zespół z południowo-wschodniej Polski prowadził 8:4.

Później jednak nadspodziewanie dobrze grały Ślązaczki, które grały bez kompleksów do utalentowanych rywalek. Dobrze grały Marlena Lesik i Magdalena Drażyk, a po bramce Natalii Stokowiec, w 23. minucie było 11:14. Od tego momentu jednak na boisku istniała już tylko jedna drużyna.

Do przerwy zespół z Chorzowa zdobył zaledwie dwie bramki, w tym jedną z karnego. MKS Perła Lublin w tym czasie rzucała z zabójczą skutecznością. Swoje w ofensywie dały Alesia Migdaliowa i Dagmara Nocuń, a dzięki ośmiu bramkom liderek tabeli w ciągu siedmiu minut, I połowa zakończyła się wynikiem 13:22.

Po zmianie stron KPR Ruch Chorzów rzucił już tylko siedem bramek, a MKS Perła rządziła i dzieliła na boisku, konsekwentnie podwyższając przewagę i pokazując znakomity, skuteczny handball. Mecz zakończył się rezultatem 20:41, a wynik ustaliła Małgorzata Stasiak. MKS Perła Lublin dzięki tej wygranej umocniła się na prowadzeniu w PGNiG Superlidze kobiet. Ruch pozostaje na 10. pozycji.

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 20:41 (13:22)

KPR Ruch: Kajumowa, Kuszka - M.Drażyk 5, Stokowiec 4, Lesik 3, Masłowska 2, Piotrkowska 2, Tyszczak 1, Doktorczyk 1, Polańska 1, Jasinowska 1 oraz Rodak, Lipok.