Puchar Polski: elblążanie wypunktowali SPR GKS Żukowo

Nie było niespodzianki w meczu SPR GKS Żukowo - Meble Wójcik Elbląg. Drużyna Jacka Będzikowskiego wygrała 42:28 i awansowała na 1/8 finału Pucharu Polski. Najwięcej, bo 9 bramek rzucił Jakub Moryń.

Michał Gałęzewski
zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg WP SportoweFakty / ANNA DEMBIŃSKA / Na zdjęciu: zawodnicy Mebli Wójcik Elbląg
Jeden z najmłodszych zespołów grupy A I ligi od początku miał problemy z Meblami Wójcik Elbląg. Już w 7. minucie, kiedy bramkę rzucił najskuteczniejszy w meczu Jakub Moryń, zespół z województwa warmińsko-mazurskiego prowadził już 5:1.

SPR GKS Żukowo długo się rozkręcał, w końcu jednak zaczął grać na równi z zespołem z PGNiG Superligi. Zawodnicy prowadzeni przez Jakuba Bonisławskiego dzielnie trzymali wynik, a w 20. minucie, po rzucie Wojciecha Hajnosa przegrywali 10:14.

Przed przerwą zespół z Elbląga pokazał bardzo dobrą skuteczność, a cztery bramki w ciągu sześciu minut rzucił Filip Koper. Właśnie wychowanek Wisły Płock ustalił wynik I połowy, która zakończyła się rezultatem 15:23.

Po zmianie stron trwał bardzo dobry okres gry Mebli Wójcik Elbląg. Egzekutroem rzutów karnych był Marcin Szopa, a kiedy w 46. minucie bramkę dla zespołu gości zdobył Moryń, było już 20:25. Stało się jasne, że o niespodziance na Kaszubach nie ma już mowy. Nie oznacza to jednak, że SPR GKS położył się na ostatni kwadrans na parkiecie.

W zespole gospodarzy sygnał do ataków dali Wojciech Hajnos i Damian Didyk i SPR GKS zmniejszył stratę do dwunastu bramek. Końcówka meczu należała już do elblążan, którzy ostatecznie zwyciężyli 42:28, a wynik meczu ustalił Adam Załuski. Meble Wójcik awansowały więc do 1/8 Pucharu Polski. Żukowianom pozostała walka o utrzymanie w I lidze.

SPR GKS Żukowo - Meble Wójcik Elbląg 28:42 (15:23)

SPR GKS: Żurawski, Muńko - Didyk 8, Hajnos 6, Woźniak 5, Radecki 4, Kaniowski 2, Wiczkowski 2, Wenderski 1 oraz Dorsz, Korbus, Reseman.