I liga grupa A: ruszyła runda rewanżowa. Zwycięskie otwarcie faworytów

W pierwszych meczach 16. kolejki w grupie A szczęście sprzyjało głównie przyjezdnym. Atut własnego boiska wykorzystał jedynie AZS UW Warszawa, który pokonał w sobotę MKS Grudziądz.

Małgorzata Boluk
16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej WP SportoweFakty / 16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej
Szesnastą kolejkę zmagań w grupie A podzielono "na raty". Jeden mecz odbył się w piątek, dwa w sobotę, a następne zaplanowano na 4, 6, 13 i 24 lutego. Rundę rewanżową zapoczątkował emocjonujący hit w stolicy województwa warmińsko-mazurskiego.

Publiczność zgromadzona w Olsztynie zobaczyła dwie różne połowy. Pierwsza przebiegała pod dyktando napędzanych przez Radosława Dzieniszewskiego i Marcina Malewskiego gospodarzy, a druga była pokazem walki Sokoła Porcelana Lubiana.

Zespół Daniela Żółtaka utrzymywał się na prowadzeniu do 53. minuty spotkania, ale później oddał inicjatywę rywalom. Do wyrównania pomógł doprowadzić przyjezdnym Maciej Reichel, a zwycięstwo przypieczętował jego brat - Jakub. Oprócz braterskiego duetu, dużą cegiełkę do końcowego triumfu dołożył także czujny Sebastian Sokołowski.

Do bardzo ciekawego i zaciętego pojedynku doszło też na terenie Mazura Sierpc. Ekipa Marka Listkowskiego może odczuwać po ostatnim gwizdku niedosyt, ponieważ przy odrobinie szczęścia, spotkanie mogło zakończyć się chociażby konkursem rzutów karnych. Ostatni cios zadał jednak Mateusz Stupiński, który zapewnił gorzowianom wygraną w regulaminowym czasie gry.

Zwrotów akcji nie brakowało również w Warszawie. Okupujące dolne rejony MKS Grudziądz do stolicy przyjechał z zamiarem sprawienia niespodzianki, ale szansa na korzystny wynik uciekła w ostatnich dziesięciu minutach rywalizacji. AZS UW zakasał rękawy i z ogromną pomocą duetu Dawid Szpejna - Mateusz Leszczyński zainkasował w weekend pełną pulę.

I liga grupa A (16. kolejka):

MKS Mazur Sierpc - KS Stal Gorzów 22:23 (9:10)
Najwięcej bramek: dla Mazura Sierpc - Damian Piórkowski 9, Hubert Rutkowski 5; dla Stali - Mateusz Stupiński 7, Aleksander Kryszeń i Wiktor Bronowski 4

AZS UW Warszawa - MKS Grudziądz 28:25 (13:11)
Najwięcej bramek: dla AZS UW - Dawid Szpejna 8, Mateusz Leszczyński 5; dla MKS-u Grudziądz - Paweł Kruszewski 8, Mateusz Kostrzewa 5

OKPR Warmia Energa Olsztyn - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 24:25 (15:13) Najwięcej bramek: dla OKPR - Radosław Dzieniszewski 9, Marcin Malewski 5; dla Sokoła - Jakub Reichel 9, Maciej Reichel 4