Liga Mistrzów: porażka HC Motoru Zaporoże w Danii, zespół Patryka Rombla i Pawła Paczkowskiego za burtą

HC Motor Zaporoże zakończył zmagania w Lidze Mistrzów 2017/2018. Ukraiński zespół, którego trenerem jest Patryk Rombel, a zawodnikiem Paweł Paczkowski, przegrał w drugim pojedynku ze Skjern Handbold 26:33 i odpadł z dalszej walki w fazie play-off.

Tomasz Rosiński
Paweł Paczkowski w akcji Materiały prasowe / HC MOTOR ZAPOROŻE / Na zdjęciu: Paweł Paczkowski w akcji
Motor miał nadzieję na utrzymanie dwubramkowej zaliczki z pierwszego starcia obu drużyn, kiedy to ukraińska ekipa triumfowała 32:30. Jednakże w rewanżu podopieczni szkoleniowca Patryka Rombla nie byli w stanie zrealizować swojego celu i przegrali na duńskiej ziemi różnicą siedmiu goli.

Do 17. minuty potyczki wszystko układało się po myśli przyjezdnych, którzy po trafieniu Borisa Puchowskiego prowadzili 10:9. Wówczas coś zacięło się w drużynie HC, a gospodarze wrzucili wyższy bieg i siedem minut później odrobili straty ze sporą nawiązką (16:13). Skuteczni byli lewoskrzydłowy Anders Eggert i obrotowy Bjarte Myrhol, dzięki którym Skjern triumfowało w I połowie 20:15.

Po zmianie stron szczypiorniści ze Sjkern tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia i trzymali rywali na bezpieczny dystans. Piłkarze ręczni z Ukrainy mieli problemy w ataku, przez co nie byli w stanie odrabiać strat i ostatecznie polegli 26:33.

Najwięcej bramek dla zwycięzców - siedem - rzucił Myrhol. Natomiast Paweł Paczkowski zapisał na swoim koncie 2 gole (na 5 prób).

Zespół Montpellier HB, po wygranej na wyjeździe z Abanca Ademar Leon 28:24, przed rewanżem był w komfortowej sytuacji. Francuski klub przed własną publicznością nie zaprzepaścił swojej szansy i odniósł wiktorię 20:19, uzyskując przepustkę do następnej fazy Champions League.

W 1/6 finału LM Skjern Handbold zagra z Telekomem Veszprem, zaś Montpellier HB zmierzy się z FC Barcelona Lassa.

Liga Mistrzów, faza play-off (mecze rewanżowe):

Skjern Handbold - HC Motor Zaporoże 33:26 (20:15)
Najwięcej bramek: dla Skjern Handbold - Bjarte Myrhol 7, Rene Toft Brolling Rasmussen 6; dla HC Motoru Zaporoże - Zachar Denisow 7, Maksim Babiczew 4, [...], Paweł Paczkowski 2 (40-procentowa skuteczność).

W pierwszym meczu: 32-30 dla HC Motoru Zaporoże.
Awans: Skjern Handbold.

***

Montpellier HB - Abanca Ademar Leon 20:19 (13:8)
Najwięcej bramek: dla Montpellier HB - Vid Kavticnik 6, Melvyn Richardson 4; dla Abanca Ademar Leon - Diego Pineiro Martin i Acacio Marques Moreira Filho - po 5.

W pierwszym meczu: 28-24 dla Montpellier HB.
Awans: Montpellier HB.

Czy spodziewałeś/spodziewałaś się, że HC Motor Zaporoże przegra rywalizację ze Skjern Handbold?