PGNiG Superliga Kobiet: doskonała druga połowa gospodyń. KPR Kobierzyce lepszy od Ruchu

To był popis ofensywnej gry KPR-u Gminy Kobierzyce. W drugiej połowie meczu z KPR-em Ruch Chorzów, zespół prowadzony przez Edytę Majdzińską stracił zaledwie pięć bramek, wygrywając ostatecznie 23:16.

Michał Gałęzewski
szczypiornistki KPR-u Gminy Kobierzyce WP SportoweFakty / MARCIN CHYŁA / Na zdjęciu: szczypiornistki KPR-u Gminy Kobierzyce

KPR Gminy Kobierzyce ma dużo pewniejszą sytuację w tabeli. Przed spotkaniem miał 20 punktów przewagi nad Ruchem Chorzów i tylko katastrofa może spowodować, że ekipa z Dolnego Śląska będzie musiała drżeć o utrzymanie. Ruch od początku był jednak bardzo zdeterminowany i po bramce Natalii Stokowiec, w 7. minucie było 3:4.

Gospodynie jednak nie na darmo w tym sezonie mają dużo więcej punktów. Sygnały do ataków dała Marta Dąbrowska, która rzuciła dwie bramki z rzędu. Przez długi czas Ruch się jednak nie poddawał. Jeszcze na sześć minut przed przerwą, gdy trafiła Żaneta Lipok, był remis 10:10. Niedługo przed przerwą na ławkę kar usiadła Katarzyna Masłowska, a pierwszą połowę celnym rzutem zakończyła Beata Skalska.

Po zmianie stron obie drużyny popełniały sporo błędów w ataku, nie potrafiąc rzucić jakiejkolwiek bramki. W końcu jednak coraz lepiej zaczęły grać szczypiornistki z Kobierzyc, które zaczęły coraz szybciej budować swoją przewagę.

W ciągu ostatniego kwadransa drużyna gości tylko raz trafiła do kobierzyckiej bramki. W tym czasie KPR budował swoją przewagę, która po bramce Elżbiety Wesołowskiej wyniosła nawet osiem bramek różnicy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 23:16 i KPR jeszcze bardziej powiększył przewagę nad resztą drużyn, z którymi będzie się mierzył w ostatnich dwóch rundach PGNiG Superligi kobiet.

KPR Gminy Kobierzyce - KPR Ruch Chorzów 23:16 (13:11)

KPR: Ciesiółka, Słota - Jakubowska 6, Dąbrowska 5, Skalska 5, Wiertelak 3, Wesołowska 2, Mączka 1, Kaźmierska 1 oraz Michalak, Walczak, Charzyńska, Wojda.