I liga grupa A: nerwowo u lidera, spadek formy Sokoła

Prowadząca w tabeli Nielba Wągrowiec zgodnie z oczekiwaniami pokonała SPR GKS Żukowo. W Wielkopolsce liczono jednak z pewnością na zwycięstwo wyższe, niż różnicą zaledwie jednej bramki. Sokół Porcelana Lubiana przegrał różnicą 11 bramek w Warszawie.

Michał Gałęzewski
16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej WP SportoweFakty / 16 zespołów walczy o awans do ćwierćfinału Ligi Europejskiej

Spotkanie z SPR-em GKS Żukowo miało być dużo łatwiejsze dla Nielby. Drużyna z Wągrowca w pierwszej połowie przegrywała już różnicą czterech bramek z SPR-em GKS Żukowo, w którego barwach dobrą formę rzutową pokazał znany ze Spójni, czy Mebli Wójcik Grzegorz Dorsz. O wygranej ekipy Bartosza Świerada zadecydował początek drugiej połowy, a ekipa z Kaszub obudziła się za późno.

Sokół Porcelana Lubiana był natomiast rewelacją rozgrywek. Obecnie jednak drużyna z Kościerzyny ma drobny kryzys, który był widoczny podczas meczu w Warszawie. AZS UW już na samym początku wyszedł na wysokie prowadzenie, by ostatecznie wygrać 34:23. Ze względu na te wyniki, Nielba ma już pięć punktów przewagi nad wiceliderem.

Ciekawie było w Malborku, gdzie jeszcze w 42. minucie po bramce Damiana Krystkowiaka prowadził Real Astromal Leszno. W ekipie gospodarzy skuteczni byli jednak Michał Orzechowski i Mateusz Kopyciński, a ekipa z Pomorza wygrała 26:22. W sobotę wygrał też inny zespół z województwa pomorskiego - SMS ZPRP zgodnie z oczekiwaniami wyjechał z kompletem punktów z Grudziądza.

4-bramkowe zwycięstwo z AZS-em UZ odniósł WKS Grunwald Poznań. Drużyna ze stolicy Wielkopolski wygrała 34:30, a najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy był Krzysztof Martyński. Przed własną publicznością nie zawiódł też MKS Mazur Sierpc, który pokonał rezerwy Orlenu Wisły 24:19.

WKS Grunwald Poznań - AZS UZ Zielona Góra 34:30 (15:11)
Najwięcej bramek: dla Grunwaldu - Krzysztof Martyński 5, Robert Fogler, Michał Majewski, Michał Nieradko, Aleksander Pawłowski - po 4; dla AZS-u UZ - Jędrzej Jasiński 6, Adam Szarłowicz, Kewin Polito - po 5

MKS Grudziądz - SMS ZPRP Gdańsk 23:30 (11:12)
Najwięcej bramek: dla MKS-u - Paweł Kruszewski 5, Mateusz Orłowski, Mateusz Nalaskowski - po 4; dla SMS-u ZPRP - Damian Pawelec 8, Kacper Lazarowicz, Patryk Niedzielenko - po 5

MKS Mazur Sierpc - Orlen Wisła II Płock 24:19 (12:9)
Najwięcej bramek: dla Mazura - Hubert Rutkowski 4, Damian Piótkowski, Jarosław Wiśniewski, Łukasz Lisicki po 4; dla Orlenu Wisły II - Miłosz Rupp 6, Paweł Kowalski 4

Polski Cukier Pomezania Malbork - Real Astromal Leszno 26:22 (11:14)
Najwięcej bramek: dla Polskiego Cukru Pomezanii - Michał Orzechowski, Mateusz Kopyciński - po 6; dla Realu Astromal - Krzysztof Misiaczyk 6, Marcin Giernas, Michał Przekwas - po 4

MKS Nielba Wągrowiec - SPR GKS Żukowo 25:24 (12:13)
Najwięcej bramek: dla Nielby - Paweł Gąsiorek, Dawid Pietrzkiewicz - po 6, Dariusz Widziński 5; dla SPR-u GKS - Grzegorz Dorsz 8, Wojciech Hajnos, Damian Didyk - po 4

AZS UW Warszawa - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna 34:23 (15:8)
Najwięcej bramek: dla AZS-u UW - Mateusz Leszczyński, Tomasz Bulej, Dawid Szpejna - po 5; dla Sokoła - Mateusz Babieracki, Jakub Reichel - po 4