2. Bundesliga: zwycięstwo z bezpośrednim rywalem. Genda dołożył kilka bramek

W 26. kolejce 2. Bundesligi VfL Luebbeck-Schwartau zwyciężył 28:26 z ASV Hamm Westfalen, bezpośrednim konkurentem do awansu. W barwach zwycięskiej ekipy zagrał Paweł Genda, zdobywca czterech bramek.

Bartosz Grzelak
Paweł Genda WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: Paweł Genda
W 26. kolejce 2. Bundesligi VfL Luebeck-Schwartau wygrał 28:26 z ASV Hamm-Westfalen na wyjeździe i punktowo zrównał się z tą drużyną. Początkowo mecz był wyrównany, z czasem gospodarze zyskiwali przewagę jednej bramki, w 40. minucie odskoczyli na maksymalnie trzy trafienia (20:17). Akcję później Paweł Genda zminimalizował straty swojego zespołu, a w 47. minucie rzucił bramkę na remis (21:21).

Ogółem polski rozgrywający zanotował cztery gole. Tyle razy również się pomylił, jak w kluczowym momencie meczu, gdy jego rzut obronił Felix Storbek (26:25). W ostatecznym rozrachunku pomyłka nie kosztowała utraty wygranej, którą przypieczętował Antonio Metzner (28:26). Drużyna VfL Eintracht Hagen prowadziła wyrównaną grę przeciwko wyżej notowanej ekipie HSC 2000 Coburg, do przerwy przegrywali jednym trafieniem na własnym parkiecie.

W drugiej części gospodarze wyrównali po bramce zdobytej przez Bartosza Konitza, a wraz z upływem czasu wyszli na prowadzenie, po raz ostatni w 42. minucie, kiedy do siatki trafił Soren Kress (20:18). W decydującym o zwycięstwie fragmencie spotkania polski rozgrywający otrzymał karę wykluczenia oraz został zatrzymany przez blok defensywny rywali.

Drużyna z Coburga przechyliła szalę na swoją korzyść w samej końcówce i zwyciężyła jedną bramką (28:27). Z kolei zespół TUSEM Essen stracił punkty na wyjeździe, przegrywając 26:27 z Elbflorenz 2006. Trzy trafienia na koncie gości zapisał Denis Szczęsny.