2. Bundesliga: wielki mecz Gendy. Wysokie zwycięstwo VfL Luebeck-Schwartau

W 27. kolejce 2. Bundesligi nie zabrakło emocji związanych z występami Polaków. VfL Luebeck-Schwartau do wygranej poprowadził Paweł Genda. Dobre zawody rozegrali także Maciej Majdziński i Bartosz Konitz.

Bartosz Grzelak
Paweł Genda WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: Paweł Genda
W 27. kolejce 2. Bundesligi faworyt nie zawiódł, VfL Luebeck-Schwartau zwyciężył 34:22 z niżej notowanym zespołem HG Saarlouis. Wynik został ustalony na początku meczu, po kilku minutach gospodarze prowadzili już 6:1 po bramce Pawła Gendy. Reprezentant Polski zagrał świetne spotkanie, w którym wykorzystywał atut silnego rzutu z drugiej linii. W pierwszej części zawodnicy ze Schwartau uzbierali przewagę dziesięciu trafień - 18:8, w drugiej kontrolowali przebieg wydarzeń i wygrali 34:22.

Genda został najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie, łącznie zdobył 8 bramek i zebrał żółty kartonik. W meczu o utrzymanie udanie zaprezentował się inny Polak, Bartosz Konitz. Jego VfL Eintracht Hagen wyrwał ważne punkty na wyjeździe z HC Rhein Vikings. Do przerwy rywalizacja była na wyrównanym poziomie, z lekkim wskazaniem na Eintracht (13:12). Po przerwie Konitz rzucił trzy bramki, pomagając wypracować drużynie przewagę (21:18).

Lewy rozgrywający zanotował łącznie 5 goli na swoim koncie, choć w końcówce miał jeszcze dwie znakomite okazje do podwyższenia rezultatu. Drużyna z Hagen ostatecznie wygrała 26:25. Problemów ze skutecznością nie miał gracz lidera zaplecza Bundesligi. Maciej Majdziński wraz z kolegami rozgromili ThSV Eisenach 38:24.

Po pierwszych dziewięciu minutach goście zaskakująco prowadzili (5:3). Rywale do głosu doszli pod koniec pierwszej części, gdy po rzucie Majdzińskiego podwyższyli prowadzenie (13:11). Leworęczny rozgrywający zanotował trzy trafienia oraz dwuminutowe wykluczenie. Po przerwie gospodarze zdemolowali przeciwników i wygrali bardzo wysoko - 38:24.

Zwycięsko z innego starcia wyszli piłkarze ręczni TUSEM Essen, którzy w pokonanym polu pozostawili bezpośrednich konkurentów w lidze - Dessau-Rosslauer HV (28:24). Denis Szczęsny trzykrotnie kończył próby rzutu z powodzeniem.