Przegrana Zagłębia na zakończenie rundy zasadniczej

Przegraną zakończyły rundę zasadniczą piłkarki ręczne Interferii Zagłębia Lubin. W meczu 22. kolejki ekstraklasy kobiet podopieczne Bożeny Karkut, po emocjonującym i zaciętym spotkaniu musiały uznać wyższość Zgody, przegrywając w Rudzie Śląskiej 30:31 (16:17). Lubinianki zakończyły rundę zasadniczą na czwartym miejscu i w ćwierćfinale play-off zagrają z Finepharmem-Carlos Jelenia Góra.

Łukasz Lemanik

Pierwszy kwadrans meczu z Rudzie Śląskiej był niezwykle zacięty, a na tablicy wyników najczęściej widniał remis 2:2 w 5. minucie, 5:5 w 10. Po kwadransie gry było 8:8, ale w kolejnych minutach szczypiornistki Zgody odskoczyły lubiniankom na cztery bramki 14:10. Jeszcze przed przerwą podopieczne Bożeny Karkut zdołały zniwelować straty i do przerwy przegrywały tylko jedną bramką 16:17.

Chwilę po wznowieniu gry Zgoda znów wypracowała sobie wyraźniejszą przewagę - 20:17. Od tego momentu na parkiecie warunki gry dyktowały lubinianki, które grając dobrze w obronie i skutecznie w ataku wyszły na prowadzenie 22:21. Miało to miejsce w 40. minucie, a z biegiem czasu przewaga Interferii była coraz większa. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania lubinianki prowadziły 25:21. Jeszcze w 53. minucie było 29:26 dla podopiecznych Bożeny Karkut. Niestety w ostatnich siedmiu minutach lubinianki trafiły do bramki Zgody tylko raz, dając sobie rzucić w tym czasie pięć bramek.

Zgoda: Musioł, Krzymińska - Pawlik 11, Jasińska 6, Pastuczyk 3, Obruśnik 5, Kozyra 3, Weselak 2, Olek 1.

Interferie: Tsvirko, Czarna - Obrusiewicz 10, Kordić 6, Pielesz 3, Jochymek 2, Olszewska 1, Semeniuk 1, Gunia 2, Ziółkowska 2, Jakubowska 3, Załęczna, Niedośpiał, Jacek.