2 Bundesliga: zwycięskie występy Polaków. Maciej Majdziński blisko Bundesligi

Polscy zawodnicy zwycięsko schodzili z parkietu w 30. kolejce. Duży wkład w wygraną TUSEM Essen miał Denis Szczęsny. Coraz bliższy wywalczeniu awansu jest za to Maciej Majdziński, którego Bergischer ograło HSG Nordhorn-Lingen.

Bartosz Grzelak
Maciej Majdziński Getty Images / Na zdjęciu: Maciej Majdziński

W 30. kolejce kolejną wygraną zanotowali szczypiorniści Bergischer HC, którzy pewnie rozprawili się z HSG Nordhorn-Lingen (33:28). Już w początkowym fragmencie pojedynku pokazali rywalom miejsce w szeregu, a po kolejnym kontrataku Arnora Throra Gunnarssona prowadzili już 6:2. Po kilkunastu minutach goście złapali drobną zadyszkę, wskutek tego oddali kilka niecelnych rzutów. Chociaż przewaga stopniała do jednej bramki, zdołali utrzymać prowadzenie do przerwy (7:6).

Na początku drugiej części zawodnicy Nordhorn-Lingen nie złożyli broni i zdołali wyrównać, ale w końcówce lider zaplecza rozgrywek grał z większą skutecznością. W 47. minucie przewagę zespołu powiększył Maciej Majdziński (25:23). Polski rozgrywający, który ma dużą szansę na występy w przyszłym sezonie Bundesligi, rzucił ogółem trzy bramki. Zwycięski rezultat odnotował również klub, w którym występuje Bartosz Konitz. VfL Eintracht Hagen, dążący do utrzymania się w lidze, wygrał 28:26 z Dessau-Rosslauer HV.

Początkowo mecz był wyrównany, jednak pod koniec pierwszej części Tobias Mahncke swoimi interwencjami zrobił różnicę na korzyść Eintrachtu (11:7). Pomimo niewysokiego prowadzenia w drugiej odsłonie, drużyna z Polakiem w składzie kontrolowała wynik. Na pięć minut przed ostatnią syreną rzucił swoją trzecią bramkę. Duży wkład w zwycięstwo TUSEM Essen wniósł Denis Szczęsny, który zanotował pięć trafień w starciu z HG Saarlouis, choć rzucał ze skutecznością na poziomie 50. proc. Wszystko wskazuje na to, że zespół z Saarlouis pożegna się z rozgrywkami.