PGNiG Superliga Kobiet. MKS Piotrcovia - KPR: żelazna obrona gospodyń zdecydowała o wiktorii

Piłkarki ręczne Piotrcovii zrobiły duży krok w kierunku utrzymania się w PGNiG Superlidze Kobiet. Pokonały przed własną publicznością KPR Gminy Kobierzyce 26:20 (10:13).

Michał Ostafijczuk
Anna Wasilewska WP SportoweFakty / RADEK ILLINICZ / Na zdjęciu: Anna Wasilewska
Pierwszy kwadrans spotkania pokazał, że nie będzie to mecz pod znakiem strzeleckich fajerwerków. W ciągu piętnastu minut obie drużyny rzuciły zaledwie osiem bramek, a Piotrcovia prowadziła 5:3. W tym momencie gospodynie zaczęły popełniać masę błędów, a skuteczny zespół z Kobierzyc zbudował sobie pięciobramkową przewagę - 11:6. Znakomicie spisywała się w ataku Anna Mączka, która rzutami z dystansu nie dawała szans na skuteczną obronę Darii Opelt. W końcówce pierwszej połowy gospodynie nieco zniwelowały straty i po 30 minutach zespół z Kobierzyc prowadził 13:10.

Po zmianie stron warunki zaczęła dyktować Piotrcovia. Bezbłędnie zaczęła grać w ofensywie Zorica Despodovska. Dzięki jej trafieniom w 36. minucie było 14:14, a następnie piotrkowski zespół wyszedł na prowadzenie. Podopieczne Edyty Majdzińskiej próbowały jeszcze walczyć, ale świetna defensywa piotrkowianek nie pozwoliła na odrobienie strat. W drugiej połowie Piotrcovia straciła zaledwie siedem bramek, sama rzuciła zaś szesnaście i zasłużenie wygrała 26:20.

- To co dziś dziewczyny zagrały w obronie to była poezja. Straciłyśmy zaledwie dwadzieścia bramek. Zdarzył nam się niepotrzebny przestój, ale nie spuściłyśmy głów w dół. Za to dziewczynom należą się duże brawa. Mamy do końca jeszcze trzy spotkania i postaramy się je wygrać. Utrzymanie w lidze jest na wyciągnięcie ręki - powiedziała po spotkaniu grająca trenerka Piotrcovii, Agata Wypych.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KPR Gminy Kobierzyce 26:20 (10:13)

MKS Piotrcovia: Opelt - Kucharska 2, Matyja 2, Klonowska 2, Kopertowska 5/2, Marszałek 3, Wypych, Wasilewska, Cygan, Ivanović, Belmas 1, Despodovska 8, Wyrzychowska 3, Dronzikowska.