2. Bundesliga: zwycięski VfL Luebeck-Schwartau nie wywalczy awansu. Dobry mecz Pawła Gendy

W 34. kolejce 2. Bundesligi drużyny z Pawłem Gendą i Maciejem Majdzińskim w składach wygrały swoje spotkania. Bartosz Konitz i Denis Szczęsny zmuszeni byli obejść się smakiem zwycięstwa.

Bartosz Grzelak
Paweł Genda WP SportoweFakty / Michał Dominik / Na zdjęciu: Paweł Genda
W meczu na szczycie 2. Bundesligi mierzyły się między sobą lider i wicelider rozgrywek - ekipy, które zapewniły sobie awans na pięć kolejek przed końcem sezonu. Wyrównany w pierwszej połowie pojedynek zakończył się zwycięstwem Bergischer HC z SG BBM Bietigheim (31:27). W pierwszych minutach z dobrej strony pokazywał się Maciej Majdziński, rzucając dwie bramki z rzędu (5:3).

Później polskiemu rozgrywającemu nie wiodło się tak dobrze, gdyż mylił się w następnych 5 próbach. Na szczęście jego koledzy z zespołu spisywali się całkiem dobrze i w drugiej części potrafili odskoczyć nawet na pięć goli różnicy (20:15). Dużo lepszą skutecznością mógł pochwalić się Paweł Genda. Polak rzucił pięć bramek, dwukrotnie nie trafiając do siatki. VfL Luebeck-Schwartau, w którym występuje, choć pewnie pokonał 31:24 jednego ze spadkowiczów zaplecza Bundesligi, nie włączy się już do walki o awans. Na cztery kolejki przed końcem zmagań nadal traci siedem punktów do Bietigheim.

Zaskakującą porażkę odnieśli piłkarze ręczni VfL Eintrachtu Hagen. Na początku drugiej połowy potyczki wygrywali już 15:11 po celnym rzucie Bartosza Konitza, ale ostatecznie roztrwonili przewagę w starciu z HG Saarlouis (24:26). Polski rozgrywający trzykrotnie umieścił piłkę w bramce

Swojego występu dobrze nie będzie wspominał Denis Szczęsny, gdyż jego klub wyraźnie przegrał z ThSV Eisenach 26:32, a rozgrywający zaliczył jedno trafienie (na pięć prób).