Puchar EHF: Fuechse Berlin z trofeum. Chrapkowski wygrał w "meczu pocieszenia"

Fuechse Berlin zwyciężył 28:25 z Saint Raphael HB w finale i sięgnął po Puchar EHF po raz drugi w historii. W dużo mniej prestiżowym starciu, trzecie miejsce wywalczyli piłkarze Magdeburga z Piotrem Chrapkowskim w składzie.

Bartosz Grzelak
Petar Nenadić w akcji Materiały prasowe / IHF / Petar Nenadić w akcji

To był drugi triumf Fuechse Berlin w europejskich rozgrywkach, poprzednim razem niemiecki zespół zwyciężył w sezonie 2014/2015 z Bartłomiejem Jaszką w składzie. W finale pokonał 28:25 jedynego reprezentanta francuskiej Lidl Starligue - Saint Raphael Var HB. Z przebiegu spotkania wygrana berlińskiej drużyny wydawała się oczywista. W pewnym momencie pierwszej części potyczki osiągnięcie czterech bramek przewagi było solidną zaliczką (10:6).

Francuzi z mozołem jednak odrabiali te straty, przed przerwą kontaktową bramkę rzucił niezawodny Raphael Caucheteux (13:14). W drugiej połowie Lisy również przeważały w wielu aspektach, ale rywale skutecznie gonili i znów byli blisko doprowadzenia do remisu. W końcówce ważne trafienie zanotował Mattias Zachrisson i stało się jasne, który klub stanie na najwyższym miejscu podium (27:25). W zeszłym sezonie zawodnicy Fuechse również ograli Saint Raphael Var HB na etapie półfinałów (35:24). Szczebel wyżej ulegli jednak Frisch Auf! Goeppingen (22:30).

Trzecia lokata przypadła szczypiornistom SC Magdeburg, którzy w finale B wyraźnie zatriumfowali nad obrońcami tytułu z Goeppingen. Jeszcze w pierwszej połowie kibice oglądali wyrównane zawody, ale na początku drugiej odsłony Gladiatorzy zbudowali sześć bramek przewagi, którą jeszcze powiększyli zamiast roztrwonić. Duży udział w wygranej miał Michael Damgaard (8 goli), natomiast jego zmiennik Piotr Chrapkowski, choć do siatki ani razu nie trafił, zdołał zaliczyć asystę.