Będą duże zmiany w UKS-ie PCM Kościerzyna

Najprawdopodobniej tylko siedem zawodniczek z obecnego składu UKS-u PCM pozostanie w kościerskim klubie. Zespół czekają zmiany, a cele z sezonu na sezon są coraz bardziej ambitne.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Weronika Sus i Magda Krajewska z UKS PCM Kościerzyna WP SportoweFakty / GRZEGORZ JĘDRZEJEWSKI / Weronika Sus i Magda Krajewska z UKS PCM Kościerzyna
Chęć dalszej gry w UKS-ie PCM Kościerzyna wyraziło siedem zawodniczek, które reprezentowały drużynę - Patrycja Wójcik, Agnieszka Białek, Weronika Sus, Dominika Brzezińska-Recław, Joanna Gędłek, Natalia Fesdorf i Magda Krajewska.

- Pozostałe zawodniczki odchodzą. Dodatkowo do drużyny przyjdą zawodniczki z Kwidzyna, które idą w najbliższym czasie na studia. Mamy niepisany układ, że dajemy szansę zawodniczkom MTS-u rozwijać im kariery. Rozmawiamy też z dodatkowymi zawodniczkami, które przejdą do drużyny. Chciałbym, by do zespołu dołączyła Aleksandra Kwiecińska z Kramu Start Elbląg. Mamy też kilka ofert z południa Polski - powiedział trener Dariusz Męczykowski.

Z zespołu odejdzie wiele zawodniczek. Malwina Hartman dołączyła do Metraco Zagłębia Lubin, gdzie podpisała dwuletni kontrakt. Karolina Mokrzka trafi do KPR-u Gminy Kobierzyce, Magdalena Ziółkowska do pierwszoligowego KS-u AP Poznań, natomiast Agnieszka Liskowska przenosi się do Wrocławia. Agnieszka Kordunowska-Lupa, Natalia Rogożeńska i Justyna Belter ze względu na kwestie osobiste, będą miały przerwę w piłce ręcznej.

- Ocieraliśmy się już o dobre wyniki. Chcemy teraz grać o pierwszą ósemkę i powalczyć w Pucharze Polski. Liczymy na to, że dołączy się samorząd, bo miasto dawało 20 tysięcy złotych, a gmina 40 tysięcy złotych. Mamy zagwarantowane wsparcie od dotychczasowych partnerów i chcemy dodatkowo pozyskać większych i mniejszych sponsorów - dodał trener Męczykowski.

ZOBACZ WIDEO Toulouse FC pozostaje w Ligue 1. Cudu nie było [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy kościerscy działacze zbudują lepszy skład niż w sezonie 2017/18?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×