WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Oczarowania, zaskoczenia i wielkie nadzieje. Najlepsze transfery PGNiG Superligi

Liderzy PGE VIVE Kielce, niechciani rozgrywający i diament z gdańskiego SMS-u. To tylko niektórzy z graczy, którzy zaimponowali w niedawno zakończonym sezonie PGNiG Superligi. Portal WP SportoweFakty wybrał najlepsze transfery minionych rozgrywek.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Alex Dujshebaev

PGE VIVE Kielce 

Na początek do jednego worka wrzucamy transfery VIVE. Każdy z obcokrajowców wprowadził do Superligi nową jakość. Blaż Janc i Alex Dujshebaev przerastali ją o klasę. Marko Mamić jeszcze nie, ale tylko z jednego względu - grał głównie w obronie. 

Kielecka prawa strona jest jedną z najmocniej obsadzonych pozycji w Europie. Dujshebaev imponował zdecydowaniem, pewnością siebie i indywidualnymi akcjami, dobrze rozumiał się z partnerami. Dla wielu był murowanym faworytem do nagrody MVP sezonu, którą ostatecznie zgarnął Adam Malcher. Równie błyskotliwy Janc nabijał swoje statystyki dzięki kontrom, rzadko mylił się z pozycji, w sumie trafił 134 razy w 33 meczach na polskich parkietach. Dla tych panów Superliga nie stanowiła żadnego wyzwania. 

W ich cieniu znalazł się Mamić, ale ze swoich zadań defensywnych wywiązał się wzorowo. W razie potrzeby ruszał do przodu, uzbierał aż 65 goli. Sporo jak na obrońcę. Bez wątpienia transfer na duży plus.

Czy Patryk Mauer powinien dostać powołanie na jesienne mecze eliminacji ME 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • mazowsze 0
  Jeżeli dobro reprezentacji nie jest priorytetem to rozmawiamy z innych poziomów. Trzech muszkieterów odmawia gry w reprezentacji. Pal je licho, gdyby Bertus finansował klub ze swoich pieniędzy. Ale klub jest finansowany z pieniędzy polskiego podatnika / patrz sponsor tytularny Spółka Skarbu Państwa /. Dlatego ja jako Polak, mam prawo żądać, aby ten klub działał na rzecz rozwoju tej dziedziny sportu w Polsce. W kraju sport funkcjonuje, aby ten kraj reprezentować godnie na szczeblu reprezentacji. A u nas trzech wspaniałych mówi reprezentacja be!!! i jeszcze wygłaszają prorocze tyrady. Klub cacy zarządzany przez obcokrajowca za polskie pieniądze, a Polska be? Jeżeli tak to centralny zarząd tego sportu nie powinien funkcjonować. Ten klub od chwili odejścia Wenty działa na szkodę polskiej piłki ręcznej, a zarząd centralny to wspiera. Niech Bertus przejmie klub na swoje finansowanie i może robić co chce. Jeżeli chce polskich pieniędzy związek powinien zadbać, o dobro reprezentacji w pierwszej kolejności!
  uły uły Zakazy, nakazy.. Nie ma to jak na nich budować socjalistyczny raj. W jednym masz rację. Bertus nie angażuje w ten projekt swoich pieniędzy, tylko pieniądze sponsorów. Jeśli tacy są i chcą finansować to co ciebie to obchodzi? Że Orlen Wisełka nie ma takowych?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • mazowsze 0
  Nazwiska nie grają, grają zawodnicy, a Ty pomimo zapisanych uwag wiesz o kogo idzie! Udajesz balona, bo nie pasuje Ci meritum zamieszczone w tekście!
  Natsidk Kto to Mayer, kto to Geney
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Natsidk 0
  Kto to Mayer, kto to Geney
  mazowsze A ja Wam zadam jedno pytanie. Co Polska Piłka Ręczna ma z klubu z Kielc? Moim zdaniem ten klub robi dużo złego dla tej dyscypliny. Nie wierzę, że Serwas utrzymuje ten klub ze swoich środków. To nie jest żaden światowy bogacz typu arabski szejk lub ruski oligarcha. Ten klub funkcjonuje w oparciu o Polskie środki finansowe. Teraz spójrzcie trzeźwo. Krzyś Lijewski, Michaś Jurecki i Jachlewski odmawiają gry w reprezentacji, gdy zostaje odwołany trener Duszebajew. To taki prosty przypadek? Nie wierzę stawiają klub wyżej od reprezentacji, co na to Serwas. Chce ich do reprezentacji Holandii? Serwas kontaktuje gotowych zawodników z zagranicy. Pracuje na siebie szkodząc reprezentacji. Zamrozili Chrapkowskiego. Dzięki Bogu, że poszedł do Magdeburga. Paczkowski poszedł na peryferie, co w skutkach powoduje, ze gra kilka meczy na jakimś tam poziomie. Związek powinien czym prędzej wprowadzić obowiązek, aby przez cały mecz w rozgrywkach krajowych na parkiecie przebywało dwóch Polaków poniżej 23 roku życia i niech Serwas sobie buduje zespół dla swoich potrzeb zabezpieczając nasz Polski interes. Wisła to przykład nieudacznictwa. Zarządzana pod sukces polityczny nie sportowy. Prosty przykład - Mayer po odejściu Geney powinien być priorytetem transferowym, a oni biorą Góralskiego zawodnika bez perspektyw rozwojowych gwarantujących dużą klasę sportową. Stoją na dwóch biegunach. Serwas człowiek z poza Polski, lepiej organizuje polskie środki finansowe, niż Polski polityk zarządzający ponad 100 -tu tysięcznym miastem. Paranoja gdy na to patrzę, bo jest to przykład, że nasi politycy bardziej wspierają niezbyt znaczącego obcego biznesmena, niż naszego polityka. Prezydent Miasta Płocka, osiem lat gdy rządziło PO, miał wszystko i nie potrafił zabezpieczyć finansów SPR Wisły. Dla osiągnięcia znaczących sukcesów, potrzebny jest budżet roczny w granicach 30 mln zł. Ten zarządca nie potrafi tego zorganizować. Jego interesem było zrobić sobie z klubu, siedlisko kliki wspierającej jego karierę polityczną. Może ktoś powie, że pieniądze nie grają. Ale to bardzo mylne stwierdzenie. Minimum, a te określam w naszych warunkach na 20 - 22 mln złotych dla zapewnienia pewnego poziomu musi zostać zabezpieczone. Bez takiego budżetu nie zakontraktujemy żadnego gracza dającego gwarancję sukcesu. Zakontraktowanie do Polski ze 30 graczy z poziomu sportowego Lazarow, Sulić na sezon góra dwa z uwagi na wiek, i inni jakich zakontraktował Serwas, jednocześnie wprowadzając zapis, o jakim pisałem wyżej, stworzy warunki do podniesienia poziomu piłki ręcznej w Polsce.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)