Trwa maraton NMC Górnika Zabrze. Kolejne zwycięstwo w sparingu

NMC Górnik Zabrze nie próżnuje w okresie przygotowawczym. Szósty sparing, czwarte zwycięstwo, tym razem nad czeskim SKP Frydek-Mistek, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo.

Marcin Górczyński
NMC Górnik Zabrze Newspix / Paweł Andrachiewicz / NMC Górnik Zabrze
Zabrzanie mają bodaj najbardziej wypełniony kalendarz gier sparingowych spośród wszystkich drużyn Superligi. Zaczęli w końcówce lipca od wyjazdu do Czech na mecz z SKP Frydek-Mistek. Tamto spotkanie skończyło się pogromem 37:17, ale rewanż po ponad dwóch tygodniach okazał się większym wyzwaniem.

NMC Górnik przegrał pierwszą połowę 12:13, po jego stronie pojawiało się sporo pomyłek i niedokładności. Dopiero po przerwie Rastislav Trtik zmienił ustawienie i jego drużyna zaczęła odskakiwać od Czechów. Skończyło się wynikiem 31:26.

Dla zabrzan to czwarty triumf w okresie przygotowawczym. Przed nimi jeszcze sporo sparingów - przed wyjazdem na prestiżowy turniej Szczypiorno Cup w Kaliszu (17-19 sierpnia) zagrają trzy spotkania - 14 sierpnia dwumecz z ZTR-em Zaporoże, dzień później ponownie zmierzą się z SKP Frydek-Mistek.

Czy NMC Górnik Zabrze zagra w półfinale PGNiG Superligi?