Kw. LM: pewny triumf MKS-u Perły, lublinianki zagrają o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzyń

W drugim meczu półfinałowym turnieju kwalifikacyjnego do Ligi Mistrzyń, zespół MKS-u Perły Lublin bez większych problemów pokonał włoską drużynę Jomi Salerno 28:17 i zameldował się w finale, w którym zagra z SG BBM Bietigheim z Niemiec.

Tomasz Rosiński
Kinga Achruk (MKS Perła Lublin) przy piłce Newspix / Piotr Jaruga / Na zdjęciu: Kinga Achruk (MKS Perła Lublin) przy piłce
Lublinianki przystępowały do sobotniej konfrontacji z Jomi przede wszystkim bardzo skoncentrowane, gdyż miały w pamięci kompromitację sprzed dwóch lat w LM z innym włoskim zespołem - Indeco Conversano (27:28). Tym razem MKS nie zamierzał zlekceważyć rywala i chciał w efektownym stylu awansować do finału imprezy, co mu się udało.

Szczypiornistki z Salerno tylko przez siedemnaście minut pierwszej połowy były równorzędnym rywalem dla podopiecznych Roberta Lisa. Wówczas na tablicy świetlnej widniał remis - 6:6.

W tym momencie sygnał do ataku gospodyniom dała rozgrywająca Aleksandra Rosiak, po której dwóch mocnych rzutach z dystansu mistrzynie Polski wygrywały 9:6. Piłkarki ręczne z Italii jakby opadły z sił i popełniały sporo błędów własnych, a to przekładało się na wynik. W końcowym rozrachunku lubelski klub triumfował w 1. części zawodów 15:7 i miał świetną sytuację wyjściową przed drugą odsłoną.

Po zmianie stron umiejętnie poczynaniami swojej drużyny kierowała doświadczona Kinga Achruk, która dobrze współpracowała z obrotową Joanną Szarawagą i skrzydłową Anetą Łabudą (23:11 w 45. minucie).

Przy wysokim prowadzeniu lublinianki nie musiały forsować tempa i mogły spokojnie oszczędzać siły przed niedzielnym finałem. Kolejne kontrataki wykańczała Agnieszka Kowalska, a ostatecznie MKS Lublin rozprawił się z Jomi Salerno, zwyciężając różnicą 11 goli (28:17).