"Gra w ciemno" według Adama Skrabani. "Osiem bramek bralibyśmy w ciemno"

Azoty Puławy nie miały większych problemów z pokonaniem Chrobrego Głogów 36:24 w 4. kolejce PGNiG Superligi. - Przed meczem taką różnicę bralibyśmy w ciemno - mówi skrzydłowy puławian, Adam Skrabania.

Daniel Kordulski
Adam Skrabania w akcji Materiały prasowe / KS AZOTY PUŁAWY / PGNIG SUPERLIGA / Na zdjęciu: Adam Skrabania w akcji
Po wygranej 15:9 pierwszej połowie wydawało się, że w końcowym rozrachunku różnica będzie jeszcze wyższa. - Zawsze chcemy wygrywać jak największą ilością bramek, ale osiem też bralibyśmy przed meczem w ciemno. To jest wysokie, przekonywujące zwycięstwo - powiedział Skrabania.

Tymczasem druga część meczu nie była tak "lajtowa" jakby się można było spodziewać. Gracze Chrobrego walczyli do końca, choćby o minimalne zmniejszenie strat. Zdaniem lewoskrzydłowego Azotów było kilka przyczyn takiego stanu rzeczy. - Na boisku pojawiło się dużo chaosu. Nie wiem co się do tego przyczyniło. Bardzo dużo zgubionych piłek, nieporadnej gry. Druga połowa mogła się mniej podobać. Natomiast w pierwszej wyszliśmy na sześć bramek przewagi i spokojnie kontrolowaliśmy spotkanie.

Przed tygodniem w Mielcu lider tabeli PGNiG Superligi rozgromił SPR Stal 41:24. Tym razem pogromu nie było, bo przeciwnik i z wyższej półki, i bardziej doświadczony. - Tak to czasem jest, że przy mniejszym prowadzeniu z przeciwnika schodzi powietrze. Można wtedy dorzucić kilka bramek z kontry i robi się tak wysoka różnica jak w meczu ze Stalą. Z Chrobrym tego zabrakło, ale nasza przewaga nie podlegała dyskusji - przekonywał.

Czy wygrana Azoty utrzymają pozycję lidera PGNiG Superligi po 5. kolejce?