PGNiG Superliga: świetny Kowalczyk nie pomógł. Chrobry Głogów podbił Mielec

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / Artur Starczewski / Chrobry Głogów podczas turnieju w Jicinie
Facebook / Artur Starczewski / Chrobry Głogów podczas turnieju w Jicinie

Stal Mielec przegrała 24:30 z Chrobrym Głogów w 6. kolejce PGNiG Superligi. Mielczanom nie pomogła świetna postawa Bartosza Kowalczyka - rozgrywający rzucił jedenaście bramek.

Ostatnimi czasy Chrobry Głogów nie zachwycał grą, a głównym przewinieniem był brak skuteczności, tak jak w przegranym meczu z Energą MKS-em Kalisz (22:24). W odmiennych nastrojach byli zawodnicy SPR Stali Mielec, którzy wrócili opromienieni wygraną z Zagłębiem Lubin (27:24). W Mielcu zmierzyły się ze sobą drużyny, które odniosły tylko po jednym zwycięstwie od startu rozgrywek PGNiG Superligi, co zapowiadało wyrównane i emocjonujące spotkanie.

Od pierwszych minut na boisku nie brakowało walki, a skutecznie wykonanym rzutem karnym wynik dla gości otworzył Michał Bartczak, pewny egzekutor z linii siódmego metra (5/5 rzutów). Piłkarze ręczni z Głogowa lepiej weszli w mecz, po wykorzystaniu błędów Stali prowadzili 8:4. Mielczanie zwarli szeregi w obronie, wykorzystali dwa wykluczenia w ekipie głogowian i wyrównali po bramce Bartosza Kowalczyka w 17. minucie starcia (9:9).

Rozgrywający Stali rzucał, asystował, pewnie egzekwował rzuty karne - łącznie rzucił jedenaście bramek i był wyróżniającym się zawodnikiem. Jednak w pojedynkę niewiele mógł zdziałać. Goście zachowywali niewielkie prowadzenie różnicą jednej bramki, dobrze wyglądała współpraca na kole z grającym równie udane zawody Damianem Krzysztofikiem. Na początku drugiej odsłony, po kolejnej udanej akcji obrotowego, Chrobry odskoczył na dwa trafienia przewagi (18:16).

Mielczanie grali zrywami, rzucili kilka bramek, następnie przestój wykorzystywali rywale. Na dziewięć minut przed końcem spotkania Krzysztofik wykorzystał trzy sytuacje bramkowe z rzędu i jego drużyna odskoczyła na sześć trafień (27:21). Nie pomogło nawet kilka udanych interwencji Tomasza Wiśniewskiego. Był to decydujący moment meczu, a ostatnie minuty to korekta wyniku, który okazał się niekorzystny dla Stali (24:30).