Ligue 1: Kylian Mbappe Lottin show! Paris Saint-Germain rozbiło Olympique Lyon w hicie kolejki

To był teatr jednego aktora - Kyliana Mbappe'a Lottina, który zdobył cztery bramki w trzynaście minut oraz wywalczył rzut karny, a jego Paris Saint-Germain pokonało w hicie 9. kolejki Ligue 1 Olympique Lyon 5:0.

Tomasz Rosiński
Kylian Mbappe Lottin (Paris Saint-Germain) PAP/EPA / Ian Langsdon / Na zdjęciu: Kylian Mbappe Lottin (Paris Saint-Germain)
Niedzielna potyczka PSG z OL zapowiadała się bardzo ciekawie i taka też była, chociaż w drugiej połowie jednostronna. Od początku spotkania na boisku było gorąco, nikt nie odstawiał nogi i mnożyły się ostre faule. Po jednym ze starć z rywalem mocno ucierpiał kapitan gości, Nabil Fekir, który już w siódmej minucie musiał opuścić boisko.

Niespełna sto dwadzieścia sekund później paryżanie prowadzili 1:0. Anthony Lopes powalił we własnym polu karnym Mbappe'a, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Neymar.

Piłkarze z Lyonu chcieli odpowiedzieć i walczyli o wyrównującą bramkę, zaś pomóc im w tym miała jeszcze czerwona kartka dla Presnela Kimpembe w 32. minucie za brutalny faul na Lucasie Tousartcie.

Jednak jeszcze przed przerwą w doliczonym czasie gry siły się wyrównały, bo drugi żółty kartonik otrzymał wcześniejszy poszkodowany - Tousart, który musiał opuścić boisko.

Przez pewien czas po zmianie stron utrzymywało się jednobramkowe bramkowe prowadzenie podopiecznych Thomasa Tuchela. Trwało to aż do momentu, w którym swoje show rozpoczął Kylian Mbappe Lottin, czyli do minuty 61. Wówczas mistrz świata z Rosji wystartował ze swoimi strzeleckimi popisami (4 gole), a zakończył je trzynaście minut później. Do rekordu Roberta Lewandowskiego (pięć bramek w dziewięć minut w meczu Bayernu Monachium z VfL Wolfsburg) trochę zabrakło, ale to wynik też godny podziwu.

Cztery trafienia niesamowitego Mbappe'a dobiły Olympique Lyon i zapewniły Paris Saint-Germain dziewiąty komplet punktów w tym sezonie Ligue 1.

Ligue 1, 9. kolejka:

Paris Saint-Germain - Olympique Lyon 5:0 (1:0)
1:0 - Neymar 9' (k.)
2:0 - Kylian Mbappe Lottin 61'
3:0 - Kylian Mbappe Lottin 66'
4:0 - Kylian Mbappe Lottin 69'
5:0 - Kylian Mbappe Lottin 74'

Paris Saint-Germain: Gianluigi Buffon - Thomas Meunier, Thiago Silva, Presnel Kimpembe, Juan Bernat - Marquinhos, Marco Verratti (75' Julian Draxler) - Kylian Mbappe Lottin, Neymar, Angel Di Maria (83' Moussa Diaby) - Edinson Cavani (40' Thilo Kehrer).

Olympique Lyon: Anthony Lopes - Rafael da Silva (42' Leo Dubois), Jason Denayer, Jeremy Morel, Ferland Mendy - Tanguy NDombele, Lucas Tousart - Bertrand Traore, Nabil Fekir [(7' Maxwel Cornet) 78' Pape Diop], Houssem Aouar - Memphis Depay.

Żółte kartki: Neymar, Marco Verratti (Paris Saint-Germain) oraz Jeremy Morel, Houssem Aouar, Lucas Tousart (Olympique Lyon).

Czerwone kartki: Presnel Kimpembe (Paris Saint-Germain) w 32. minucie /za faul/ oraz Lucas Tousart (Olympique Lyon) w 45+1. minucie /za dwie żółte kartki/.

Sędziował: Antony Gautier.