PGNiG Superliga: bardzo kosztowny przestój. Derby Dolnego Śląska dla Chrobrego Głogów

Kilka słabszych minut w wykonaniu Zagłębia Lubin ustawiło derby Dolnego Śląska. Chrobry Głogów nie oddał prowadzenia i odniósł ważne zwycięstwo w 7. kolejce PGNiG Superligi.

Marcin Górczyński
Michał Bartczak Materiały prasowe / CHROBRY GŁOGÓW / PGNIG SUPERLIGA / Na zdjęciu: Michał Bartczak
Głogowianie nie mogli sobie pozwolić na kolejną wpadkę, margines błędu powoli się kończył, a w tym sezonie czołowa ósemka jest szczególnie cenna, bo gwarantuje ligowy byt na kolejny sezon. Po 6. kolejkach wyżej byli Miedziowi, którzy pod wodzą Bartłomieja Jaszki nabrali pewności, m.in. po drodze wygrali w Kaliszu.

Derby nie ułożyły się jednak po myśli Zagłębia. Do 15. minuty utrzymywali kontakt z Chrobrym, potem stanęli i bardzo skomplikowali sobie życie. Tomasz Klinger i nieomylny Michał Bartczak zapewnili prowadzenie 12:6. Wpływ na słabszy fragment Miedziowych miało podwójne wykluczenie dla Dawida Dawydzika i Mikołaja Szymyślika. Swoim podopiecznym próbował pomóc nawet trener Jaszka.

Po przerwie wynik ani drgnął. Kolegów próbował poderwać Paweł Dudkowski, ale udało się zmniejszyć stratę raptem do pięciu goli. Chrobrego napędzał Kamil Sadowski i nawet pomimo słabszej końcówki spotkania głogowianie obronili zwycięstwo.

Jak to w derbach, nie brakowało walki wręcz. Po trzeciej karze czerwone kartki zobaczyli Damian Krzysztofik i Szymyślik.