PGNiG Superliga Kobiet: Piotrcovia nie wykorzystała szansy. Zabójcza końcówka KPR Gminy Kobierzyce

Ekipa KPR Gminy Kobierzyce w siódmej kolejce zmagań w PGNiG Superlidze Kobiet wysoko pokonała Piotrcovię Piotrków Trybunalski (30:23), jednak końcowy wynik nie do końca oddaje rzeczywisty obraz meczu.

Małgorzata Boluk
Mariola Wiertelak (KPR Gminy Kobierzyce) Materiały prasowe / Maciej Wełyczko / Na zdjęciu: Mariola Wiertelak (KPR Gminy Kobierzyce)
Z etykietką faworyta do sobotniego spotkania podszedł celujący w "szóstkę" zespół Edyty Majdzińskiej, lecz drużyna gości nie stała wcale na straconej pozycji. Piotrkowianki wiedziały, że na gorącym terenie w Kobierzycach o jakąś zdobycz będzie trudno, ale nie jechały na Dolny Śląsk na wycieczkę, tylko po komplet punktów, który pomoże im się mentalnie podbudować.

Pierwszy kwadrans spotkania upłynął pod znakiem wyrównanej gry. W drużynie gości prym wiodła Monika Kopertowska, zaś w kobierzyckich szeregach wyróżniały się Kinga Jakubowska i najskuteczniejsza zawodniczka meczu - Mariola Wiertelak. Piotrcovia Piotrków Trybunalski dotrzymywała rywalkom kroku, ale w miarę upływu czasu (i kilku interwencji bramkarki), zaczęła zarysowywać się przewaga gospodyń.

KPR Gminy Kobierzyce po trafieniach Marty Dąbrowskiej i Beaty Skalskiej wygrywał w 20. minucie rywalizacji różnicą pięciu bramek. Piłkarki ręczne Andrzeja Bystrama nie przestały jednak naciskać i zdołały z dużą pomocą rozgrywających podreperować przed końcem pierwszej połowy niekorzystny wynik.

Początek drugiej odsłony był okresem bezbramkowym. Impas strzelecki szybciej przerwały szczypiornistki z Dolnego Śląska, ale Piotrcovia nie pozostawała im dłużna i odpowiedziała celnym rzutem Zoricy Despodovskiej. Zawodniczka z Bałkanów odpaliła w ataku także w 41. minucie, niwelując wówczas straty do dwóch bramek. Mały "pożar" ugasiły później Karolina Mokrzka i Anna Mączka (24:18 w 49').

Ekipa z województwa łódzkiego zdobyła się jeszcze na zryw i zaaplikowała przeciwniczkom cztery bramki z rzędu (24:22 w 54'). Piotrkowianki mogły złapać kontakt lub nawet odwrócić losy spotkania, bo na ławkę kar w kluczowym momencie usiadła Elżbieta Wesołowska, ale gdy arcyważnego rzutu karnego nie wykorzystała Andjela Ivanović, wszystko się posypało.

Końcówka rywalizacji to już popis w pełni skoncentrowanych oraz zmobilizowanych kobierzyczanek. KPR rzucił pięć bramek z rzędu i po ostatnim gwizdku sędziów cieszył się z kolejnego zwycięstwa w sezonie 2018/2019. MVP sobotniego spotkania została Aleksandra Kucharska. Nagrodę wręczył jej selekcjoner reprezentacji Polski - Leszek Krowicki.

KPR Gminy Kobierzyce - Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:23 (15:12)

KPR: Słota, Ciesiółka - Jakubowska 5, Kucharska 2, Skalska 2, Mączka 6 (2/2), Wesołowska 1, Wiertelak 8, Mokrzka 3, Walczak, Koprowska 1, Dąbrowska 1, Michalak.