I liga, gr. C: wygrana KPR-u Legionowo. AZS AWF Biała Podlaska wciąż liderem

AZS AWF Biała Podlaska wygrał 31:25 z KSZO Odlewnią i z kompletem zwycięstw przewodzi ligowej stawce. Wreszcie punkty zdobyli piłkarze ręczni KPR-u Legionowo, którzy pokonali 28:26 zespół SPR ROKIS Radzymin.

Bartosz Grzelak
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Coraz większego rozpędu nabierają szczypiorniści AZS-u AWF Biała Podlaska, tym razem bez większych problemów poradzili sobie z KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski (31:25), a szyków nie pokrzyżował gospodarzom nawet dobrze dysponowany Damian Falasa (7 bramek). Akademicy obronili pozycję lidera.

Na pozycję drużyny z Białej Podlaskiej coraz silniej naciska SRS Czuwaj Przemyśl, który po wyrównanym starciu wywiózł punkty z Chrzanowa (37:31). Pierwsza połowa fragmentami należała do MTS-u, ale to przemyślanie rozstrzygnęli losy spotkania w ostatnich dziesięciu minutach. Rywale popełnili wtedy zbyt dużo prostych błędów, a odpowiedzialność za zdobywanie bramek przejął na swoje barki Michał Kubisztal.

Siłę ognia pokazali piłkarze ręczni SPR-u PWSZ Tarnów, którzy obnażyli niedostatki defensywy Orlen Wisły II Płock i pokonali niedoświadczonych rywali 40:32. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Daniel Dutka, autor 11 trafień dla tarnowian. AZS UW Warszawa wygrał 27:25 z KS Uniwersytetem Radom, chociaż przez większość meczu tracił 5-6 bramek do przeciwnika. Dopiero na pięć minut przed końcem Akademicy z Warszawy wyszli na prowadzenie, którego już nie oddali (24:23).

W końcu triumf odniósł KPR Legionowo, zwycięstwo 28:26 z SPR-em ROKiS Radzymin nie przyszło łatwo, ale i tak pomoże podbudować morale przed starciami z silniejszymi przeciwnikami. Mecz KSSPR-u Końskie z Padwą Zamość zostanie rozegrany w środę, 24 października.

I liga, 5. kolejka:

SPR PWSZ Tarnów - Orlen Wisła II Płock 40:32 (20:15)
Najwięcej bramek: dla SPR-u - Daniel Dutka 11, Marcin Wajda 9, Łukasz Nowak 6; dla Orleu Wisły - Paweł Kowalski 7, Miłosz Rupp 6.

AZS AWF Biała Podlaska - KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 31:25 (16:13)
Najwięcej bramek: dla AZS-u - Michał Banaś 7, Maksim Kruchkou i Bartosz Ziółkowski - po 5; dla KSZO - Damian Falasa 7, Kacper Grabowski 4.

SPR ROKiS Radzymin - KPR Legionowo 26:28 (9:13)
Najwięcej bramek: dla SPR-u - Mateusz Chabior 9, Kamil Lewandowski 6, Dominik Troński 5; dla KPR-u - Michał Grabowski 9, Maciej Filipowicz 6, Michał Prątnicki 5.

AZS UW Warszawa - KS Uniwersytet Radom 27:25 (10:13)
Najwięcej bramek: dla AZS-u - Paweł Kwiatkowski 7, Wiktor Przybysz 6; dla Uniwersytetu - Paweł Kowalczyk 8, Tomasz Gruszczyński 7.

MTS Chrzanów - SRS Czuwaj Przemyśl 31:37 (15:16) Najwięcej bramek: dla MTS-u - Patryk Rola, Dawid Skoczylas i Jakub Romian - po 4; dla Czuwaju - Tomasz Kulka 10, Michał Kubisztal 9, Maciej Kubisztal i Mateusz Kroczek - po 5.