El. ME 2020: Francuzi zdemolowali Litwinów

Litwini mieli pecha, ze trafili na wybornie dysponowanych Francuzów. Mistrzowie świata rozbili rywali w 1. kolejce el. ME 2020 42:27. Wśród przegranych wystąpił Mindaugas Tarcijonas. Obrotowy Gwardii Opole rzucił jedną bramkę.

Marcin Górczyński
Ludovic Fabregas Materiały prasowe / FRANCE HANDBALL 2017 / Na zdjęciu: Ludovic Fabregas
Trójkolorowi zupełnie zdominowali mecz. Grali szybko, z polotem, wykorzystywali prawie każdą lukę w litewskiej obronie. Błyskawicznie uzyskali wysoką przewagę, z obrony rywali nic nie robił sobie Nedim Remili, karne egzekwował Raphael Caucheteux. Po 30 minutach demolka 21:10.

Francuzi zrobili swoje, mogli spokojnie dograć mecz. Trener Didier Dinart rotował składem, szukał optymalnego ustawienia na środku, gdzie powstała niedawno gigantyczna wyrwa. Nikola Karabatić będzie pauzować nawet sześc miesięcy, wiec selekcjoner rozpoczął casting na jego następcę. Najlepiej wyglądał Dika Mem, nominalny prawy rozgrywający.

Druga połowa była czasem eksperymentów, Kentin Mahe był sprawdzany na lewej stronie rozegrania, Mathieu Grebille dostał swoje minuty. Końcówka natomiast przypominała nieco występy cyrku obwoźnego. Efektowne kontry, wymyślne wrzutki, potężne rzuty z daleka - Francuzi zaprezentowali szeroki wachlarz zagrań i potwierdzili olbrzymią przewagę. Nie forsowali tempa, a jeszcze powiększyli różnicę.

El. ME 2020, grupa 6:

Francja - Litwa 42:27 (21:10) Najwięcej bramek: dla Francji - Raphael Caucheteux 9, Mathieu Grebille 6, Dika Mem 4; dla Litwy - Mindaugas Dumcius 7, Gerdas Babarskas 4