Hiszpania: pogrom w polskim meczu. Niewrzawa bez bramki, Syprzak na trybunach

Wciąż bez porażki w hiszpańskiej lidze pozostaje FC Barcelona Lassa. W "polskim" meczu ligi ASOBAL, Duma Katalonii pokonała BM Guadalajara z Pawłem Niewrzawą w składzie 42:28. Kamil Syprzak obserwował meczu z trybun.

Bartek Choinkowski
zawodnicy FC Barcelona Lassa - Kamil Syprzak (z lewej) i Viran Morros (z prawej) Materiały prasowe / IHF / Na zdjęciu: zawodnicy FC Barcelona Lassa - Kamil Syprzak (z lewej) i Viran Morros (z prawej)
Od niedawna mamy w hiszpańskiej lidze dwóch polskich przedstawicieli. Do Kamila Syprzaka z FC Barcelony Lassa dołączył Paweł Niewrzawa, który podpisał kontrakt z BM Guadalajara. W środę nowy zespół byłego reprezentanta Polski podejmował we własnej hali Dumę Katalonii.

Pierwsza połowa była niezwykle, jak na warunki Liga ASOBAL, wyrównana. Drużyna z Barcelony nie mogła wypracować sobie bezpiecznej przewagi. Gdy gościom udało już się wyjść na prowadzenie, natychmiast doganiali ich gospodarze. Szczególnie udany początek zaliczył weteran europejskich parkietów, José Javier Hombrados, który zatrzymał kilka ataków przyjezdnych. Po drugiej stronie wyróżniał się w szczególności Casper Mortensen. Remis 16:16 do przerwy był sporym zaskoczeniem.

Drugie 30 minut rozpoczęło się serią błędów z jednej i drugiej strony. Jednak chwilę później wyższy bieg wrzucili mistrzowie Hiszpanii i stopniowo powiększali swoją przewagę. Kiedy po rzucie Diki Mema Barcelona wyszła na 5-bramkowe prowadzenie, w zawodnikach gospodarzy coś pękło. Od tego momentu podopieczni Xaviera Pascuala rządzili na boisku, raz po raz boleśnie karząc zespół z Guadalajary zabójczymi kontratakami. Ostatecznie Katalończycy pewnie wygrali 42:28 i odnieśli już 8. zwycięstwo w obecnym sezonie ligi hiszpańskiej.

W środowym spotkaniu blado wypadł Paweł Niewrzawa. Polak próbował dwa razy zaskoczyć Gonzalo Pereza de Vargasa z okolic 9. metra, dwa razy górą był jednak bramkarz przyjezdnych. Z kolei bez jakiegokolwiek wpływu na wynik był Kamil Syprzak. Reprezentacyjny kołowy po raz kolejny w tym sezonie przegrał rywalizację z Ludoviciem Fabregasem oraz Cedriciem Sorhaindo i cały mecz obserwował z perspektywy trybun.